KASİAD "Bilge Şehir" Projesi'ne start verildi

KASİAD

Başkanlığını kentin sevilen sanayici-işadamlarından A. Kadir Kurtul'un başarılı bir şekilde yürüttüğü ve müstakil hizmet binasını geçen günlerde hizmete sunan Kahramanmaraş Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) tarafından başlatılan "Bilge Şehir" projesi kapsamında, "Üst Düzey Yönetici Asistanlığı ve Yönetim Becerileri" semineri düzenlendi.

KASİAD binasında gerçekleştirilen eğitim seminerinde bir konuşma yapan KASİAD Yönetim Kurulu Üyesi Sıddık Ciğer, "İnsana yatırım, geleceğe yatırımdır" sloganıyla çıktıkları yolda hedeflerinin yetişmiş eleman sayısını en üst seviyeye çıkartmak olduğunu söyledi.

Kahramanmaraş'a üretken proje odaklı bir fikir ve organizasyon merkezi kazandırdıklarının altını çizen Ciğer, "Bu ışıkla Kahramanmaraş'ın gerek kentsel gelişimi gerekse ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtımı için kurumumuz tarafından hazırlanan 'Bilge Şehir' projesi kapsamında eğitim programlarımıza başladık. Kentimizde faaliyet gösteren firmaların yöneticilerinin mesleki ve kişisel gelişimlerine ivme kazandıracak ve her ay farklı konularda bu programlarımız devam edecek. Bu kapsamda düzenlediğimiz seminer ve eğitim kursları ile felsefemiz olan 'İnsana yatırım, geleceğe yatırım' olduğunu bir kez daha söylemek istiyorum" diye konuştu.

Seminerin ilk gününde İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mürşide Özgeldi, katılımcılara bir sunum yaptı. 2 gün sürecek olan seminerde Kahramanmaraş'ta faaliyet gösteren 15 kuruluştan, 23 kişi üst düzey yönetici ve asistanları eğitim alacak. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2008, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66