KSÜ'de doktorlara darp iddiası..

KSÜ'de doktorlara darp iddiası..

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde, iki doktoru darbettiği ileri sürülen zanlı yakalandı.


Alınan bilgiye göre, 3 aylık hamile eşini KSÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götüren M.Ö. (25), hastanenin doğumhane bölümüne girmek istedi. İçeriye girilmesine izin verilmeyen şüpheli, doktor Ender Zencir ile tartıştı. Zencir'i darbederek cep telefonunu fırlatan zanlı, kavgayı ayırmaya çalışan doktor Mehmet Sertkaya'ya da saldırdı.
     Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen polis, M.Ö'yü gözaltına aldı.
     Şüphelinin fırlattığı cep telefonuyla elinin kırıldığı belirtilen Zencir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, zanlının doğumhaneye girmek istediğini ancak erkeklerin doğumhane bölümüne alınmadığını söyledi.
     Zanlının zorluk çıkarması üzerine hemşirelerin kendisine haber verdiğini ifade eden Zencir, ''Bana da bağırmaya başladı, küfretti. 'Dışarıda bekleyin, hastanıza bakacağız' dedim. Sonra doğumhaneye girmek istedi. Doğumhaneye alınmayınca, 'beni kimse çıkaramaz' diyerek hakaretine devam etti. Sonra beni darbetti, elindeki telefonu üzerime attı'' dedi.
     Zencir, zanlının kavgayı ayırmaya çalışan doktor arkadaşına da saldırdığını ifade ederek, konuya ilişkin şikayetçi olacağını ve polisten koruma talebinde bulunacağını kaydetti.
     Bu arada olay, hastanenin güvenlik kameralarınca da kaydedildi.
     Alkollü olduğu belirtilen M.Ö, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. AA

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2013, 06:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
lütfi tiyekli
lütfi tiyekli - 8 yıl Önce

Sayın editör, KSÜ de yaşanmış, tüm delilleri ortada bir olayı "darp iddiası" manşeti ile sunmanızı yadırgamış bulunmaktayım. Hekimlere ve sağlık çalışanlarına şiddet artık sıradan bir olay gibi gösterilmeye çalışılmaktadır. Unutmayalım ki bugün önem vermediğimiz, kınamadığımız bu şiddet toplumun tüm kesimlerini etkilemeye başlayabilir. Biz bugün toplumun tüm kesimleri ile bu şiddeti kınamazsak bu şiddet tüm topluma, tüm mesleklere sıçrar. Bugün hekimlere reva görülen bu zulüm haberi iyi yapmadın diye gazetecilere, yanlış karar verdin diye hakimlere, az konuştun diye avukatlara, işini yapmadın diye yöneticilere dönebilir. Biz hekimler olarak "orman kanunlarının" değil hukuk devletinin hakim olduğu bir ülke istemekteyiz. Toplumun büyük çoğunluğunun bu özlem içinde olduğu aşikardır. Lütfen haber sunuş tarzınızda bu olayları kınar tarzında başlıklar kullanalım. Unutmayalım ki bugün kınayamadığınız bu şiddet yarın siz gazeticilere de yönelebilir. Dr. Lütfi TİYEKLİ

SIRADAKİ HABER

banner63