Minik Eymen uygun donör bekliyor!

Minik Eymen uygun donör bekliyor!

Aslen Kahramanmaraşlı olan ve 4 aydır Adana'da tedavi gören 3 yaşındaki minik Ali Eymen ilik nakli bekliyor.


2014 yılında Kahramanmaraşlı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen minik Ali Eymen yaklaşık 3 ay önce kan kanseri teşhisi konuldu. Minik Ali Eymen'in ailesi uygun kök hücreye sahip iliğin bulunması için seferber oludu.
Aile, Ali Eymen için uygun iliği arama yoluna koyuldu. Kederli aile bir an önce minik Ali Eymen'in iyileşmesi için gereken ilik naklinin yapılmasını bekliyor.


Çağın vebası olarak adlandırılan kanser 3 yaşındaki Ali Eymen Çelikel bebeğe de uğradı. Minik Ali Eymen olan bitenden habersiz uygun donörün gelmesini gözlüyor. Zira bu tedavinin 9 ay içerisinde gerekli iliğin bulunarak gerçekleştirilmesi gerekiyor.


KANSER TEŞHİSİ 3 AY ÖNCE KOYULDU


Adana'da tedavi gören minik Ali Eymen'e kanser teşhisi 3 ay önce koyuldu. Çaresiz bir şekilde Ali Eymen'in tedavisi için gerekli olan iliği bekleyen aile, vatandaşlardan bu konuda duyarlı olması için çağrıda bulundu. Bu duruma herkesin gelebileceğini hatırlatan aile, insanlardan cesaret beklediklerini kaydetti.


YARDIMCI OLMAK İSTERSENİZ!..


Minik Ali Eymen'e yardımda bulunmak isteyenler Kızılay'a gidip kök hücre için kan vereceğim dese yeterli. Eğer kök hücreler uyuşuyorsa verilen kan minik Ali Eymen'e ulaşacak. Sizde kan vermek isterseniz en yakındaki Kızılay Merkezine gidip bu dileğinizi gerçekleştiebilir aynı zamanda belkide bir bebeğe hayat olabilirsiniz...

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2017, 08:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67