Pili getir, çikolatayı götür

Pili getir, çikolatayı götür

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesine bağlı Beyoğlu beldesinde bir okul tarafından başlatılan kampanya kapsamında, kullanılmış pil getiren öğrencilere çikolota veriliyor.

Türkoğlu Turgut Reis Çok Programlı Lisesi tarafından başlatılan kampanya çerçevesinde öğrencilere, getirdikleri her pil karşılığında çikolata hediye ediliyor.

Okul Müdürü Eyüp Kurt, şu ana kadar pil getiren öğrencilere yaklaşık 150 çikolata dağıttıklarını belirterek, "Ayrıca öğrencilerimize hediyelerinin yanı sıra okumaları için atık pillerin zararları ve çözüm yolları ile ilgili hazırladığımız yazılardan da veriyoruz" dedi.

Kullanılarak çevreye atılmış bir pilin çevre açısından bir ton evsel atıktan daha fazla tehlikeli ve zararlı olduğunu vurgulayan Kurt, şöyle konuştu:
"Bu nedenle halkı bilinçlendirmek ve duyarlı hale getirmek amacıyla böyle bir kampanya başlattık. Öğrencilerimizin atık pilleri doğaya, çöpe değil, hazırladığımız kutuya atmalarını bekliyoruz. Bize pil getiren öğrencilerimize hediyelerini vermeye devam edeceğiz. Şu ana kadar 150 kadar atık pil topladık. Kampanya sonunda topladığımız pilleri ilgili kurumlara vererek, tıbbi atıklarla birlikte imha edilmesini sağlayacağız."

Öğrenciler ise, kampanyanın önemini dile getirerek, "Bir yandan çevre kirliliğinin önüne geçmiş oluyoruz, diğer yandan ise öğretmenlerimizden çikolota alıyoruz. Bütün arkadaşlarımız pil toplayarak çikolotalarını alıyorlar" diye konuştular.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2008, 06:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63