Şehrimiz Çiçeklerle Rengarenk Oldu

Şehrimiz Çiçeklerle Rengarenk Oldu

Kahramanmaraş Belediyesi bahar mevsimin gelmesi ile şehrimizi rengarenk çiçeklerle donattı.


Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından şehrimizin pek çok noktasına dikilen rengârenk sümbül, lale ve nergis çiçekleri nedeniyle, çehresi değişen ve bir anda bahar havasına bürünen Kahramanmaraş’ta, bahar coşkusu yaşanmaya başlandı.


Ekim ayında başlayan dikim çalışmalarında, şehrin ana arterleri üzerindeki refüj ve kavşaklarda toprakla buluşturulan yaklaşık 100.000 adet soğan ,Mart ayının girmesiyle gün yüzüne çıkıp görsel bir şölen oluşturdu. Bu güzel çiçekler aynı zamanda etrafa yaydıkları nefis kokularla caddelerde vatandaşlarımızı selamlıyor.


Refüj, kavşak ve meydanlarda yapılan bu çiçeklendirmelerle çehresi günden günegüzelleşenşehrimizde çiçeklendirme çalışmalarının giderek artacağını söyleyen Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri: “Tarih ve kültürümüzde de önemli yer tutan sümbül, nergis ve lale soğanlarının dikimi ile hem ecdad hatırasını yaşatmış hem de şehrimizin çehresini güzelleştirmiş oluyoruz” diyerek Belediyemizin kültüre, doğaya ve bitkiye olan ihtimamının Park ve Bahçeler Müdürlüğü vasıtası ile hayat bulduğunu söylediler.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2014, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66