Sokaklar çiçek saksılarıyla bezeniyor...

Sokaklar çiçek saksılarıyla bezeniyor...

Kahramanmaraş Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, şehrimizde peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarına devam ediyor.

Kahramanmaraş Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü refüjlerin çiçeklerle bezemesinin ardından oluşturduğu saksı çiçeklerle de ilimizde güzel görünüm oluşturuyor.

Bu çalışmalar dahilinde İsmetpaşa Mahallesi 10. Sokak üzerine; hem vatandaşlarımızdan gelen yaya yürüyüş alanının kısıtlı alanı genişletme isteği, hem sokak içerisindeki araç yoğunluğunu azaltmak hem de estetik bir görünüm kazandırmak maksadıyla yuvarlak ve oval beton saksılıklar yerleştirildi.

Sokak üzerine yerleştirilen 52 adet beton saksıya göz estetiğine hitap edecek mevsimlik çiçekler dikildi. Saksılara dikilen çiçek çeşitleri; Bodur Altuni Taflan, Bodur Ateş Dikeni, Şimşir ve Hercai Menekşe’den oluşuyor.

Gayelerinin şehrin çehresini günden güne güzelleştirmek olduğunu belirten Park ve Bahçeler Müdürü Mahmut Bakır, bu tür çalışmalara devam edeceklerini beyan etti.


Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2012, 19:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
murat yurtseven
murat yurtseven - 9 yıl Önce

Kahramanmaraş merkezdeki en ücra köşeye bile çok güzel kaldırım çalışılması yapılıyor. Buna rağmen şehir içi çok kalitesiz ve vasatın altında denilebilecek yollara sahip... Umarım birgün bu şehirde her 100 metrede bir çukur veya anormal şekilli bir kasise rastlamadan, arabamız ile yolculuk yapabiliriz. Bence Kahramanmaraş halkı bunu hakediyor, umarım yetkililer de bunun farkına varır!!!

murat yurtseven
murat yurtseven - 9 yıl Önce

Kahramanmaraş, merkezdeki kaldırımları ile büyükşehir olmayı hakeder bir görüntüde... Ama şehiriçi yolları ise köy veya kasaba ayarında... Umarım bir gün standartlar yakalanabilir.

SIRADAKİ HABER

banner23