Tahlil sonuçlarında KKKA hastalığı tespit edildi!

Tahlil sonuçlarında KKKA hastalığı tespit edildi!

Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde kene tarafından ısırılan kişinin Ankara'da yapılan tahlil sonuçlarında KKKA (Kırım Kongo Kanamalı Ateşi) hastalığı tespit edildi.

Edinilen bilgilere göre, Andırın'ın Çiçek Köyü'nde oturan ve 1 hafta önce rahatsızlığı üzerine başvurduğu hastaneden Kahramanmaraş'a sevk edilen A.D., KSÜ Tıp Fakültesi Dahiliye Bölümü Enfeksiyon Bölümü'nde tedavi ve gözetim altına alındıktan sonra tahlil için kan örneği Ankara'ya gönderildi. Ankara'da yapılan araştırmada A.D.'ye, KKKA hastalığı teşhisi kondu.

Konuyla ilgili açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Reha Hüdayioğlu, hastanın sağlık durumunun iyi olduğunu ve tedavisinin ardından taburcu edildiğini söyledi. Hüdayioğlu, kene ile ilgili halkı bilgilendirme çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini ifade etti.

Öte yandan, Kahramanmaraş'ın merkeze bağlı Tekir Beldesi Alaçayır Mahallesindeki A.K. (47) isimli vatandaş kene ısırması sonucu Yenişehir Devlet Hastanesi'ne getirildi. Sabah gittiği tarlada akşama kadar çalışan A.K. akşam eve gelip duş almaya hazırlanırken yüzünden bir anda bir acı hissetti. A.K.'nin sakalına yapışmış bir kene gören eşi durumu yakınlarına haber verdi. Yakınları tarafından otomobil ile Kahramanmaraş Yenişehir Devlet Hastanesine getirilen A.K.'nin yüzündeki kene kontrollü olarak çıkarıldı.

Hastane çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan A.K. gülümseyerek, "Tarlada çalışıyordum işim bitince evine geldim. Duş almak için banyoya girdiğimde yüzünde bir acı hissettim. Eşimi çağırdım yüzümde ne olduğumu sordum kene olabileceğini düşündükleri için hemen hastaneye geldik. Kene çıkarıldı umarım önemli bir şey yoktur" dedi. A.K.'nin yüzünden çıkarılan kene, tahlil için Ankara'ya gönderildi. (haberler)

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2008, 14:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66