Vatandaş istedi KASKİ yaptı!

Vatandaş istedi KASKİ yaptı!

Kahramanmaraş Onikisubat İlçesi Osmangazi mahallesinde lağım kokusundan rahatsızlık duyan halkın isteği KASKİ görevlileri tarafından titizlikle yerine getirildi.


Osmangazi mahallesinde izinsiz kanalizasyon çalışması yapımı sonucu mahallenin birçok sokağında kanalizasyon suyu kokusundan evlerinde dahi oturamayacak kadar rahatsız olan mahalle sakinleri KASKİ’yi arayarak kokuya maruz kalan sokakların yıkanmasını talep etti. 


KASKİ gece ekip amiri olay yerine gelip inceleme de bulundu. İzinsiz kazı yapan ev sahibinin bilgisine başvurmak isteyen amir "kapılarını çaldık ama evde yoklar" dedi.
Yapılan kazı çalışmasının KASKİ den habersiz yapıldığı, gerekli işlemlerin yerine getirileceğini dile getiren Ekip Amiri "KASKİ hiç bir çalışma sonucunu bu şekil rahatsızlık verecek şekilde bırakmaz. Gerekli olan temizlik yapılır. Burada ki çalışmayı vatandaş kendisi yapmış ve pis su, katı atıklar temizlenmediği için koku meydana geliyor haliyle. Gerekli olan temizlik birazdan ekiplerimizce yapılacaktır" dedi.
Kısa süre de olay mahalline gelen Kaski ekipleri tazyikli suyla atık suyun maruz kaldığı sokakları temizledi.


İzinsiz kazı sonucu kokudan oluşan rahatsızlığın giderilmesi, sokakta bulunan vatandaşlarca takdir kazanırken çalışma yapan ekiplere teşekkür ettiler.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2015, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63