İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ramazan Bayramı tatili süresince yapılan trafik denetimlerini ve yaşanan kazaları değerlendirdi.

Tatil boyunca gerçekleştirilen denetimler ve selektör cezalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Yerlikaya, trafik güvenliği konusunda önemli mesajlar verdi.

Çetin Doğan tahliye oldu: Af değil, anayasanın gereği Çetin Doğan tahliye oldu: Af değil, anayasanın gereği

26 BİN 804 GÜVENLİK PERSONELİ GÖREV BAŞINDA

Bakan Yerlikaya, bayram tatili süresince 26 bin 804 güvenlik personelinin görev yaptığını belirtti.

Bu süreçte 3 milyon 642 bin 538 denetim gerçekleştirildiğini ve 485 bin 710 işlemin yapıldığını ifade etti.

AŞIRI HIZ EN BÜYÜK TEHDİT

Bakan Yerlikaya, yaptığı açıklamada, "İşlem sayısının 207 bin 407’si hız nedeniyle yapılan işlemler. Bizim trafikteki en büyük sorunumuz aşırı hız." dedi.

CAN KAYIPLARI VE YARALILAR

Bayram tatili süresince meydana gelen 6 bin 530 trafik kazasında 75 kişinin hayatını kaybettiğini ve 10 bin 810 kişinin yaralandığını belirten Bakan Yerlikaya, trafik kurallarına uyma çağrısında bulundu.

TRAFİK KURALLARINA UYMA ÇAĞRISI

Bakan Yerlikaya, "Yollar bizi sevdiklerimize kavuşturmak için vardır ama ayırmak için değil." diyerek trafik kurallarına uyulması, aşırı hız yapılmaması ve emniyet kemeri takılması gerektiğini vurguladı.

SELEKTÖRLE RADAR UYARISINA İPTAL

Selektörle radar uyarısına kesilen cezalarla ilgili konuşan Bakan Yerlikaya, Düzce’de karşı yönden gelen sürücülere selektörle radar olduğunu haber veren 14 sürücü hakkında işlem yapıldığını söyledi. Bu cezaların iptal edildiğini açıkladı.