Afşin’de Mahallelere Çok Amaçlı Salonlar

Afşin’de Mahallelere Çok Amaçlı Salonlar

Afşin Belediyesi tarafından başlatılan Mahallelerde çok amaçlı salon yapım çalışmaları devam ediyor.


Yapılan Çok amaçlı salon çalışmalardan memnun olduklarını belirten Mahalle sakinleri; ”Mahallelerimizde özellikle kış aylarında cenazelerimizde, düğünlerimizde ve toplantılarımızda mağdur oluyorduk. Afşin Belediyemizin çalışmaları ile bizler bu dertten inşallah kurtuluyoruz. Bizlere bu hizmeti sağlayan Başta Belediye Başkanımız Mehmet Fatih Güven olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerinde bulundular.


Konuyla ilgili açıklamalara da bulunan Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, “Mahallelerimiz de vatandaşlarımızın cenazelerinde, düğünlerinde toplanabilecekleri sosyal aktivitelerini yapabilecekleri bir mekâna ihtiyaç olduğunu gördük ve bu eksiğin giderilmesi noktasında hemen çalışmalarımıza başladık. Bu kapsamda önceden belirlediğimiz ve çok amaçlı salon olabilme niteliğine sahip binalarımızda bakım onarım ve boyama işlemleri yaptık.
Şu anda mobilya montajları tamamlanmak üzere. Hüyüklü, Çağılhan, Dağlıca, Bakraç, Mahallelerinde çalışmalarımız tamamlandı ve mahalle sakinlerimizin hizmetine açıldı. Ayrıca Büyüktatlar, Armutalan, Karagöz, Arıtaş (Göllüce), ve Tanır (Bozyer) mahallelerinde ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyor. Mobilya ve bahçe peyzaj çalışmalarının tamamlanmasının ardından önümüzdeki günlerde vatandaşlarımızın hizmetine açılacak.
Vatandaşlarımız Çeşitli sosyal ve kültürel etkinlilerini bu solonlar da yapılabilecekler. Önceliğimiz nüfus yoğunluğu ile birlikte ihtiyaç olan mahallelerimizde bu salonlardan yapmayı hedefliyoruz. Çok amaçlı salonlarımız Afşin’imize ve Mahalle sakinlerimize hayırlı olsun" şeklinde konuştu.


 

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2015, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63