Başkan Poyraz iftarda personelle biraraya geldi

Başkan Poyraz iftarda personelle biraraya geldi

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, belediye personeline bir iftar yemeği verdi.

Hünkar Tesisleri’nde gerçekleştirilen iftar yemeğinde bir konuşma yapan Başkan Poyraz, zamanın çok hızlı geçtiğini ve bu hıza belediye olarak ayak uydurmaya çalıştıklarını söyledi.

Geçen sene de bir iftar yemeğinde bir araya geldiklerini vurgu yapan Başkan Poyraz: “Zaman su gibi akıp gidiyor. Geçen yıl bir araya gelmiştik ve aradan geçen zaman göz açıp kapayıncaya kadar geçmiş. Önemli olan biz insanoğlu olarak bize sunulan nimetlere şükredebilmektir. Çok varlıklı insanlar var ama İslam nimeti ile tanışamamış ve Müslüman olamamış. Sizlerin tattığı şu tadı, iftar ortamında bulunmaktan aldığınız hazzı alamamış milyonlarca insanlar var. Ağustos’un kavurucu sıcağına rağmen orucumuzu tutuyoruz. Allah hepimize sağlık ve sıhhat ihsan eylesin. Oruç Allah için tutuluyor. Dolayısıyla mükafatı da büyük olur. Allah-u Teala oruç konusunda ‘Oruç benim içindir sevabını ben veririm’ buyuruyor” dedi.

Göreve geldiğinin 8. yılına denk geldiğine dikkat çeken Başkan Poyraz: “Göreve geldiğimiz süreye baktığımız zaman dün tam sekizinci yıl dolmuş. İçimizde yeni göreve başlayan arkadaşlarımız olduğu gibi 25 yıldan beri çalışan arkadaşlarımız da var. Benim bin tane elim yok. Bin tane elim olsa da sizlerin yaptığı hizmeti yapacak durumum yok. Hepimiz oturduğumuz koltuğun, masanın hakkını yerine getiriyoruz. Hepinizin canla başla çalıştığına inanıyorum. Bundan 3-4 yıl öncesinde saat 12 olduğunda personel öğle yemeği için dağıldığı zaman düşünürdüm, yahu bu insanlar nerede ve ne yiyor diye. Ama yemek vermeye başladık. Zarar mı ettik hayır. Bilakis bolluk ve bereket doldu. Bakın şu anda biz burada yemek yerken aynı zamanda diğer görevli arkadaşlarımız Kahramanmaraş’ın değişik bölgelerinde sıcak yemek dağıtıyorlar. Hayır ve bereketi de kendiliğinden geliyor. Allah kısmet ederse Cuma günü Sayın Başbakanımıza Belediye Binamızın ve Muhsin Yazıcıoğlu Parkı’nın açılışını yaptıracağız” diye konuştu. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2010, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63