Dehşete düşüren cinayet kamerada!

Dehşete düşüren cinayet kamerada!

Dört çocuk annesi kadın, 10 ay önce adliye önünde eski eşinin kardeşi tarafından öldürüldü. Dehşete düşüren olay güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.


Elazığ'da, 10 ay önce adliye önünde ayrıldığı eşinin kardeşi tarafından defalarca ateş edilerek öldürülen 4 çocuk annesi Ayten Demir’in cinayet anı ve öncesiyle ilgili kameralara yansıyan görüntülerden hazırlanan rapor nedeniyle 2’si tutuklu 5 şüpheli hakkında töre saikiyle tasarlayarak öldürmek ve azmettirme suçlarından ömür boyu ağırlaştırılmış müebbet hapis isteniyor.


Olay, 11 Mart 2014 tarihinde Elazığ Adliyesi önünde meydana gelmişti. İddiaya göre, 2 yıl önce kocası Necdet A.’dan ayrılan ve 1 yıl sonra başka biriyle evlenen 4 çocuk annesi Ayten Demir, çocukları için açılan velayet davasını kaybetmemek için kızının isteği üzerine duruşmaya katılmaya geldi. Duruşmada çocuklarının velayeti ve nafakadan vazgeçmeyen Demir, adliye önüne çıktığında, ayrıldığı kocasının kardeşi Ahmet A. (34) tarafından 11 el ateş edilerek öldürülmüştü. Ahmet A. da kadının yanında bulunan polis tarafından etkisiz hale getirilerek gözaltına alınmıştı.


CİNAYET ANI SANİYE SANİYE KAYDEDİLDİ


4 çocuk annesi Ayten Demir’in öldürülmesi dosyasına bakan ve tüm detaylarıyla iddianameyi hazırlayana Elazığ Adliyesi savcılarından Levent Taşkoparan, adliye önündeki güvenlik kameralarının incelenerek analizini istedi. Analizi yapılan görüntüler de cinayet zanlısı Ahmet A.’nın adliye duvarının kenarından çıkarak gelmesi ve silahını çıkartarak ateş ederek Ayten Demir’i öldürmesinin saniye saniye kameralara yansıdığı belirlendi.


KAMERA KAYITLARINDAKİ HAREKETLER BELİRLEDİ


İncelenen kamera kayıtlarında şüphelilerden Murat Y.’nin Salih A.’ya ait araca geldiği muhtemelen suçta kullanılan silahı ondan aldığı ve adliyeye doğru yürüdü, bu sırada caddede bulunan Ahmet A.’nın el kaldırarak Murat Y.’ye işaret verdiği ardından da yan yana gelmeleri ile Murat Y.’nin Ahmet A.’ya bir nesne verdiği yer aldı. Devam eden kamera kayıtlarında Ahmet A.’nın duvarın arkasına yöneldiği bir süre bekledikten sonra oradan çıkarak Ayten Demir’e doğru yürüdüğü, Demir’in eski kocası Necdet A’nın bu sırada oradan ayrılarak silahı kullanan kardeşi Ahmet A.’ya doğru yürüyüp bir şeyler söyledikten sonra koluna dokunduğu, ardından da Ahmet A.’nın Ayten Demir’in yanına yürüyerek silahı çekip peş peşe ateş ettiğinin yansıdığı iddianamede yer aldı.


AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS İSTENİYOR


Olay öncesinde yaşanan telefon trafiğine de dikkat çeken savcının hazırladığı iddianamede Ayten Demir’i öldüren Ahmet A. hakkında ’Töre Saikiyle Tasarlayarak Adam öldürme’, eski kocası Necdet A.’nın ’Töre Saikiyle Tasarlayarak Öldürmeye Azmettirme’, tutuksuz sanıklar Murat Y., Salih A., İsmail A. ve Cuma A. hakkında da ’Töre Saikiyle Tasarlayarak Öldürmeye Azmettirme’ ve ’Suça Yardım Etme’ suçlarından TCK 82 1 maddesi J bendine göre haklarında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.


Elazığ Adliyesi 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde haklarında açılan töre cinayeti davasıyla ilgili yargılanmaya devam eden cinayet zanlısı Ahmet A., eski yengesinin nafaka ve velayet davasından vazgeçmeyince kendinden geçerek cinayeti işlediğini söylemişti. Eski koca Necdet A. ve diğer şüpheliler ise haklarındaki suçlamayı kabul etmemişti.


Kanal46 


İHA 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2015, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63