DİKKAT: Belediye'den dolandırıcılık uyarısı!

DİKKAT: Belediye'den dolandırıcılık uyarısı!

Kahramanmaraş Belediyesi, son günlerde kentte ortaya çıkan dolandırıcılara karşı vatandaşların dikkatli olmalarını istedi.

Belediye’den yapılan açıklamada: “Son günlerde ilimizde suların kesilmesi konusunda bazı kişilerin kendilerini belediye personeli gibi tanıtarak, vatandaşları dolandırdıkları ortaya çıkmıştır. Vatandaşlardan gelen şikayetler doğrultusunda konuyu incelediğimizde su faturasını ödeyemeyen vatandaşların evlerine gidilerek, belediyeden geldiklerini ve suyu kesmek zorunda kaldıklarını beyan ederek ev sahiplerini dolandırdıkları tespit edilmiştir.

Bu kişiler, ev sahiplerinin ‘aman kesmeyin, birkaç gün idare edin’ telkinleri karşısında ‘şu kadar para verirseniz kesmeyiz’ gibi sözlerle ev sahiplerinden para almak suretiyle vatandaşlarımız dolandırılmaktadır” denildi.

Öte yandan Kahramanmaraş Belediyesi adına çalışan personellerin hiçbir surette para alma yetkisinin olmadığının hatırlatıldığı açıklamada şöyle devam edidi:

“Belediyemiz adına görev yapan çalışanlarımızın hiçbir surette para alma yetkileri bulunmamaktadır. Ayrıca vatandaşlarımızın birikmiş borçlarına karşılık, suları kesilmeden önce kesme ihbarnamesi gönderilmekte ve bu ihbarnameye de uyulmazsa ondan sonra suları kesilmektedir. Vatandaşlarımız ne suretle olursa olsun evlerine sularını kesmeye gelenlere kesinlikle para vermesinler. Kendilerinden para isteyenleri ise derhal ALO 153 hattımıza şikayet ederek bilgi versinler. Ayrıca bu gibi durumlara meydan vermemek adına halkımızın su borçlarını zaman geçirmeden mümkün mertebe gününde yatırmaları kendi menfaatlerine olacaktır.”Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2010, 14:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63