Düğünlerde silah atılmasına karşı önlemler artırılacak

Düğünlerde silah atılmasına karşı önlemler artırılacak

Elbistan Kaymakamğı tarafından "Güvenli Düğün" projesi kapsamında düğün törenlerinde silah atılmasına karşı alınan önlemlerin artıralacağı bildirildi.


Elbistan Kaymakamlığı tarafından, "Güvenli Düğün" projesi kapsamında düğün törenlerinde silah atılmasına karşı alınan önlemlerin artırılacağı bildirildi.


Kaymakam Tuncay Akkoyun yaklaşık bir yıldır devam eden proje kapsamında ilçede özellikle düğünlerde ve asker uğurlama törenlerinde ateşli silah kullanımının engellenmesi için ciddi çaba harcadıklarını belirtti.


Akkoyun, yaklaşık 40 sivil polisin görev aldığı proje kapsamında, tüm düğünlerin kontrol altında tutulduğunu ifade ederek şunları kaydetti:


"Havaya rastgele ateş edilmesi, ihbar ve şikayet konularında önceki yıllara göre ciddi anlamda azalma var. Jandarma ve polis ekiplerimiz gerekli tüm çalışmaları yapıyor ancak istediğimiz noktada değiliz. Kampanyamızda en büyük desteğimiz ve gücümüz halktır. İnsanlardan destek bekliyoruz. Düğünler eğlencelerin ve mutluluğun olduğu ortamlardır. Bu güzel ortamları üzüntüye dönüştürmemeliyiz. Düğün sahiplerinin ve orada bulunan insanların bu ortamın bozulmaması için ciddi gayret gösterleri gerekiyor"


Kampanyaya özellikle kadınların destek olmasını isteyen Akkoyun, kadınların ikna edici özelliklerine ihtiyaç duyduklarını, bu konuya sahip çıkmaları durumunda istenilen noktaya ulaşacaklarını aktardı.


(AA)

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2014, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63