Elif 4 aydır kayıp

Elif 4 aydır kayıp

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde, kayıp kızlarından 4 aydır haber alamayan aile, kızlarının kaçırılmış olmasından endişe ediyor.

Pazarcık ilçesine bağlı Hasankoca köyünde yaşayan Elif Yeşilkaya (22), akşam eve gelmeyince ailesi, ilk önce cep telefonu ile kendisine ulaşmaya çalıştı. Telefonla kızlarına ulaşamayan aile durumu, jandarma ve polise bildirdi.

Elif Yeşilkaya'nın gitmiş olabileceği yerlerde araştırma yapan ailesi, bundan da bir sonuç alamadı.
4 aydır kayıp olan Elif'in Pazarcık'ta bir süre konfeksiyon atölyesinde çalıştığını belirten ağabeyi Hasan Yeşilkaya, kardeşinin kaçırılmış olma ihtimalinden korktuklarını söyledi.

Elif'in ailesiyle hiç bir sorunu olmadığını ifade eden Yeşilkaya, "Bize ilçede çalışmak istediğini söyledi ve ihtiyacımız olmamasına rağmen kabul ettik. Daha sonra kendi isteğiyle işten ayrıldı.
Tam 4 aydır kardeşimi arıyorum. Annem bu yüzden hasta oldu. Babam zaten hastaydı şimdi iyice kötüleşti. Emniyet yetkilileri yardımcı oluyorlar ama şu ana kadar Elif'ten izine rastlamadık" dedi.

Erkek kardeşi Hüseyin'in 1999'da Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde şehit olduğunu hatırlatan Hasan Yeşilkaya, "Geçmişte yaşadığımız bölgede terör olayları olmuştu. Kardeşim bu olayla ilgili kaçırılmış olabilir diye düşünmeden edemiyoruz. Biz devletimize milletimize bağlı bir aileyiz. İnşallah Elif kaçırılmamıştır" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2009, 09:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66