Esnaflar, Engelliler İçin Birlik Oldu

Esnaflar, Engelliler İçin Birlik Oldu

Kahramanmaraş Trabzon Caddesi üzerinde faaliyet gösteren bir grup esnaf, engelli insanların tekerlekli sandalye alabilmelerine katkı sağlamak amacıyla, ‘Engelsiz bir dünya için bir kapakta sen at’ kampanyası düzenlediler.


Caddede bulunan ağaçların üzerine ‘Engelsiz bir dünya için bir kapakta sen at’ yazılı pet bidonlar bırakan esnaflar, kaldırımda yürüyen vatandaşlardan kampanyada destek olmalarını istediler.
Toplanan mavi kapakların engelliler yararına kullanılacağını kaydeden esnaflar, küçük çapta başladıkları kampanyayı her geçen gün daha da büyüttüklerini söylediler.


Topladıkları kapaklarla engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye alacaklarını kaydeden esnaflar, “Kampanyamızın amacı insanlarımızın sosyal sorumluluk bilincini geliştirmektir. Engelli vatandaşlarımıza azda olsa yardımcı olabilmek noktasında böyle bir organizasyon yaptık. Ve kampanyamızın faydalı olduğunu gördük” diye konuştular.
Esnafların başlattığı kampanyaya destek olarak kutulara mavi kapak atan vatandaşlar ise, toplumsal duyarlılığın her geçen gün daha da arttığını ifade ederek, engelli insanlara katkıda bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2014, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67