İngiliz Polisi Kahramanmaraş'ı ziyaret edecek

İngiliz Polisi Kahramanmaraş'ı ziyaret edecek

İngiltere'nin başkenti Londra'nın Türk mahallelerinden Stoke Newington'daki polis merkezinde görevli 4 polis, İstanbul ve Kahramanmaraşziyaret edecek.

Metropolitan Polis (MET) teşkilatında görevli olan ve Clissold Safer Neighbourhoods birimine bağlı olarak çalışan polis memurları, Kuzey Londra'da yaşayan Türk toplumunu kültürel bakımdan daha iyi anlayabilmek, bölgede meydana gelen suç olaylarında toplumla işbirliğini geliştirebilmek amacıyla İstanbul ve Kahramanmaraş'a geleceklerini açıkladı.

İngiltere'de ilk kez, Türklerin yoğun olarak yaşadığı Hackney bölgesinde uygulanacak olan pilot proje başarılı olursa, İngiltere genelinde uygulanmaya başlanacak. Projenin amacı ise göçmenlerin yoğun olarak yaşadığı bölgelerde görev yapan polis ile Türkçe ve Kürtçe konuşan toplum arasında iletişim kopukluğunu gidermek ve suç oranını düşürmek.

Türk Hava Yolları'nın sponsorluğunda Türkiye'ye gidecek olan İngiliz polis memurları, burada Türk polisinin misafiri olarak konaklayacak. Önce İstanbul'a gidecek olan ekip, ardından Kahramanmaraş'a giderek her iki şehirde izlenimlerde bulunacak. Polislerin Kahramanmaraş'ta bir aileye misafir olmaları da programa dahil edildi. Polisler, Kahramanmaraş'taki kültürel yapıyı anlayabilmek amacıyla şehirdeki cemevi ve camileri gezecek. (Ajanslar)
Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2010, 07:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63