İşte Yeni Emniyet Müdürü'nün ilk açıklaması!

İşte Yeni Emniyet Müdürü'nün ilk açıklaması!

Kahramanmaraş’ta geçen yılın Temmuz ayında göreve başlayan Cuma Ali Aydın'ın geçen günlerde çıkan son kararname ile Kayseri'ye atanmasının ardından Iğdır Emniyet Müdürlüğü'nden Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen Mustafa Aydın yeni görevine başladı.

Dün sabah Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü binasına gelen yeni Müdür Mustafa Aydın, makamına geçerek görevine başladı.

Emniyet bahçesinde törenle karşılanan Mustafa Aydın, daha sonra makamına geçerek yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Benden önceki emniyet müdürlerimiz benim gördüğüm kadarı ile burada çok değerli bir çalışma sistematiği ve güzel bir ekip bırakmışlar. Bizler ekip arkadaşlarımızla birlikte burada bırakılan imkânlarla ve meydana getireceğimiz yeni imkânlarla ama tabi en önemlisi Kahramanmaraşlıların desteği ile var olan güvenlik ve huzur ortamını devam ettireceğiz.

Takdir edersiniz ki; güvenlik ve huzur günümüz insanının en önemli ihtiyacıdır. Bu olmadan hiçbir şey olmuyor. Eğitim de güvenli ve huzurlu bir ortama bağlı, ekonomi de güvenli ve huzurlu bir ortama bağlı. Kültürel ve sosyal yaşam da kısaca her şey güvenlik ve huzur ortamının sağlanmasına bağlıdır. Devletimiz de bu görevi biz güvenlik kuvvetlerine, polise ve jandarmaya vermiş. Ama biraz önce de belirttiğim gibi; güvenliği sağlamak disiplinlilerin işidir. Yani bunun sacayağının birinde güvenlik kuvvetleri olduğu gibi diğer sacayağında diğer kamu kurum ve kuruluşları vardır. Ama en önemlisi halkımızdır.

Özellikle son yıllarda sayın bakanımızın da üzerinde önemle durduğu toplum destekli polislik, halkımızı güvenlik hizmetlerini katmak açısından son derece önem arz etmektedir. Ekip arkadaşlarımızla Kahramanmaraşımızda güvenlik ve huzur ortamının devamı bizim en önemli görevimizdir. Burada kişisel bir hissiyatımı da belirtmek istiyorum: Ben Kahramanmaraş’ en son 9 yıl önce geçici bir görev için gelmiştim. Bir günlük görev için gelmiştim. Kahramanmaraş’a emniyet müdürü olarak gelmem bugün bana nasip oldu. İnanın kendimi çok onurlu hissediyorum. Daha önce de belirttiğim gibi; Kahramanmaraşımız sembol bir isimdir. Sembol bir şehirdir. İsmini dünyaya duyurmuş, ismini söke söke hak ederek almış bir şehrimizdir.

Bu şehre hizmet etmek, bu şehirde yaşayan insanlara hizmet etmek benim için gerçekten çok büyük bir onurdur. İnşallah bizler de Kahramanmaraşlılara layık olmaya çalışacağız. Burada basın mensubu arkadaşlarımıza çok büyük iş düşüyor. Bizler, görevimizi yaparken halkımızın, basın mensuplarımızın eleştiri ve önerilerini hizmet kalitemizin artırılması adına her zaman doğru yolu bulma, doğru yolda devam etme adına çok önemli bir parametre olarak görüyoruz. Kaldı ki demokrasinin de temel unsurlarından birisidir. Çünkü güvenliği ve huzuru hep beraber sağlamanın bir göstergesidir. Kahramanmaraş’ın güzelliklerini huzurlu ve güvenli bir ortamda hep birlikte paylaşmak için buradaki görevime başlamış bulunuyorum.

Türk Polisi olarak sürekli yenilenen ve gelişen hizmet anlayışımızla; Kanunlarla verilen sorumlulukları yerine getirmek için 24 saat aralıksız görev başında olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Kahramanmaraş’ta var olan huzur ve güven ortamını devam ettirmek hem temel amacımız hem de en büyük mutluluk kaynağımızdır. Görevimizi yaparken Kahramanmaraşlıların desteğini sürekli yanımızda hissedeceğiz. Huzur dolu günler vatandaşın hakkı bizim ise görevimizdir.”

KAHRAMANMARAŞ'IN YENİ EMNİYET MÜDÜRÜ MUSTAFA AYDIN KİMDİR?

16/05/1962 tarihinde Isparta İli Eğirdir ilçesinde doğdu. İlk ve Orta Okulu Isparta İlinde, Lise Öğrenimini Polis Kolejinde, Yüksek Öğrenimini ise Polis Akademisinde tamamladı.

Sırasıyla; Polis Akademisi, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü, Kayseri Polis Koleji, Kayseri Polis Okulu ve Asayiş Dairesi Başkanlığı, Kriminal Polis Laboratuarları Daire Başkanlığı, Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı ile Teftiş Kurulu Başkanlığında değişik rütbelerde çeşitli görevler ifa etmiştir.

1984-1987 yılları arasında Polis Akademisi Başkanlığında Sınıf Komiserliği, 1987-1990 tarihleri arasında Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü kadrosunda Şube Müdürlüklerinde Büro Amirliği, 1990-1993 tarihleri arasında Kayseri Polis Kolejinde Sınıflar Amirliği, 1993-1998 tarihleri arasında Kayseri Polis Okulunda Sınıflar ve Eğitim Şube Müdürlüğü, 1998-2003 yılları arasında Asayiş Dairesi Başkanlığında (SASEM) Suç Araştırma ve Soruşturması Eğitim Şube Müdürlüğü ve Daire Başkan Yardımcılığı, 2003-2007 tarihleri arasında Kriminal Polis Laboratuarları Daire Başkanlığında Daire Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 2007 yılı içerisinde 1.Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi ederek sırasıyla Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığına ve 2008 yılında Polis Başmüfettişi olarak Teftiş Kurulu Başkanlığına atanmıştır.

Uzmanlık alanları; Olay Yeri İncelemesi, Göç - İltica konuları olan Müdürümüz Meslek içi eğitim alanında 1993-2006 yılları arasında eğitmen ve eğitim yöneticisi sıfatıyla yurt içi ve yurt dışında değişik konularda birçok hizmet içi eğitim, kurs ve seminerler ile özel eğitim, kurs ve seminerlere katılmış olup, bunlara ait 41 adet sertifikası bulunmaktadır.

"Suç ve "Suçluluk Olgusuna Farklı Bir Bakış", "Geleceğimizi Şekillendiren Bir Çift El", "Stres Yönetimi" ve "Polisin Parmak İzi Alma Yetkisi" konulu makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca Adli Entomoloji, Adli Tıp, Olay Yeri İncelemesi, Parmak İzi Kitaplarının hazırlanmasında katkıda bulunmuştur. Çeşitli görevler nedeniyle Hollanda, Almanya, Romanya, Afganistan, Azerbaycan, Ukrayna, Sudan, Avusturya, Japonya, A.B.D. ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde resmi ziyaret, eğitim ve toplantılarda temsil görevi üstlenmiştir.

Harp Akademileri Komutanlığı Milli Güvenlik Akademisi 61. Dönem Mezunu olup, Erciyes Üniversitesinden Orta Öğretim Öğretmenlik Pedagoji Formasyon Belgesi bulunmaktadır. Ayrıca (IPA) Uluslar Arası Polis Birliği Türkiye Başkanlığında Genel Başkan Yardımcılığı ve Saymanlık görevi ile Sudan’da kurulacak olan “Vücut İzleri Geliştirme Laboratuarı Kurulumu Proje” Liderliğinin yanı sıra AB Twinning Projesi Olay Yeri İnceleme Performansı Gözlem Ünitelerinin Kurulumu Koordinatörlüğü görevlerinde bulunmuştur.

Çalışmalarından dolayı çeşitli zamanlarda İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Uluslararası kuruluşlar tarafından taltif, takdirname ve teşekkür belgesi ile ödüllendirilmiştir.

2008 Aralık ayı içerisinde yayınlanan kararname ile Iğdır İl Emniyet Müdürü olarak atanmış, bu ildeki görevine 05/01/2009 tarihinde başlamıştır. Mustafa Aydın son çıkan mini kararname ile atandığı Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü görevine 7 Mayıs 2010 Cuma günü başladı.

İngilizce bilmekte olup, evli ve 3 çocuk babasıdır. (www.kanal46.com)


Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2010, 09:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66