İzcilerden Aşure İkramı

İzcilerden Aşure İkramı

 Kahramanmaraş Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, İzcileriyle 30 Ekim 2015 Cuma günü saat 14 de Trabzon Caddesi ve Kıbrıs Meydanında 2000 kişiye Aşure ikram ettiler.


   İlahiyatçı İzzettin PAK’ın yaptığı dua ile Özel İdare İş Merkezi önünde açılan stantta, Trabzon Caddesinden geçen halkımıza aşure ikram edilirken, bir grup izciyle Kıbrıs Meydanı, Bakırcılar Çarşısı, Kuyumcular Çarşısı ve Azerbaycan Bulvarındaki esnaflara aşure ikramı yapıldı.


    Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü başkanı Ahmet Özkul faaliyet hakkında şunları söyledi; öncelikle hemşerilerimizin 1437 Hicri Yılını ve Muharrem ayını tebrik ediyor, Hicri yılın hayırlı, bereketli ve huzurlu günler getirmesini temenni ediyorum dedi


   Özkul, Kulüp olarak izcileriyle her yıl şehrimizin farklı yerlerinde ikram ettikleri aşureyi bu yıl Trabzon Caddesi ve Kıbrıs Meydanındaki esnaflarımızla paylaşmak istediklerini belirtti.


   Özkul, aşureye katkılarından dolayı Merdan Ahlak Kültür ve Çevre Derneğine, pişiriminden dağıtımına kadar emeği geçen Maraş Sofrası ekibine teşekkür ettiklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2015, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63