Kaçırıldığını iddia ettiği kızını arayan annenin feryadı!

Kaçırıldığını iddia ettiği kızını arayan annenin feryadı!

Kahramanmaraş kent merkezinde kaçırıldığını öne sürdüğü kızından 10 gündür haber alamayan Sevgi Ateşel'in (37) feryadı yürekleri dağladı. 16 yaşındaki kızı Özlem’in oyuncak bebeğini seven, giysilerini koklayıp, kitaplarını okşayan acılı anne Sevgi hanım; "Ne olur kızımı bulun. Benim kızım kaçacak biri değildi" diyerek yardım istiyor.

Bağlarbaşı Mahallesi 34. Sokak 14 numaralı evlerinden 18 Nisan Pazar günü akşam saat 18.00 sıralarında ayrılan Özlem'den tam 10 gündür haber alınamıyor. Derslerindeki başarıları ile bilinen, son katıldığı kompozisyon yarışmasında da mansiyon ödülü almaya hak kazanan Özlem'in kaçırıldığını öne süren Ateşel ailesi, olaydan Şaban G., Uğur G., Abdurrahman Ç. ve Fırat H. İsimli 4 şahsı sorumlu tutarken, polisin de konunun üzerinde ciddiyetle durmadığını öne sürüyor.

5 yıl önce kocası Aziz Ateşel'i kaybetmesinin ardından ömrünü Özgün (17) Ömer (13), Emir (12) ve ailenin tek kızı olan Özlem’e adayan Sevgi Ateşel, fabrikalarda, tarlalarda çalışarak çocuklarını büyütmeye çalıştığını söyledi.

Hayattan tek beklentisi çocuklarını okutup, bir meslek sahibi yapmak olduğunu dile getiren gözü yaşlı anne, 10 gündür ise her gün gözyaşı döktüğünü belirtiyor. Kızının kaçırıldığını ve kaçıran kişiler tarafından her gün tehdit edildiğini anlatan gözü yaşlı anne Ateşel, Özlem'in bir an önce bulunarak evine geri getirilmesini istedi. Kızının herhangi bir arkadaş çevresi bulunmadığını ve okuluyla evi dışında hiçbir yere gitmediğini söyleyen Ateşel, kızının kaçırıldığı günü ise şu sözlerle anlattı:

"O gün babaannesine kan aranıyordu, ben kan verdim eve döndüm. Geldiğimde saat 18.00, 18.30 civarıydı. Özlem gelmemişti, sokağın başına filan baktım, derken geldi. Rengi sapsarıydı. Hani kendisinde bel fıtığı olduğu için belki fenalaşmıştır dedim, götürdüm yatağına yatırdım. Bir saat sonra gidip baktığımda yatağında yoktu. Sonra her tarafa gittim, otogara gittim, otogarda bir minibüs şoförü 10 dakika önce Gaziantep'e bıraktığını, yanında 2 kız bir erkek olduğunu söyledi. Antep'e gittiğimde polisler 'sabahı bekle' dediler. Görüntü kayıtlarını incelemek için 'savcıdan izin al gel' dediler. 'Ondan sonra kameraları izleriz' dediler. Sonra geldik karakola, her yere başvurduk, hala bir haber yok. 'git evinde otur, size haber veririz' dediler. Benim çocuğum kaçacak biri değil, o kaçırıldı böyle bir şey yapmaz."

Kızını kaçıran kişilerin esrar ve hap satan oto teybi çalan insanlar olduğunu öne süren acılı anne, karşı taraftan ise her gün tehdit aldığını iddia etti. Ateşel, "Bunlar Doğukent’in aşağısında çadır kuran insanlar. Esrar satan, hap satan insanlar, araba teybi çalan insanlar. Çocuğumu kandırdılar, çocuğuma bir şey mi verdiler? Benim çocuğum böyle bir şey yapmaz. Kaçıran çocuğun babası Şaban G. diye biri aradı. Barışmak istediğini söyledi. 'Altın istiyorsan altın, para istiyorsan para, yok silah istiyorsan silaha da varız' diyorlar. 'İki oğlumla kendi başımı bu yola koymuşum' diyorlar. Ondan sonra açıp küfrediyorlar. 'Başını hangi taş büyükse oraya vur, gel sıkıysa al götür' diyorlar" diye konuştu.

Gerekli tüm mercilere müracaat ettiğini söyleyen anne Ateşel, konunun üzerinde ciddiyetle durulmadığı iddiasında bulundu. Kızının da büyüyünce polis olmak istediğini söyleyerek, polislerden yardım isteyen Ateşel, "Savcılığa müracaat ettim, Emniyet Müdürlüğü, Çarşı Polis Karakolu, Çocuk Şube her yere müracaat ettim. 9 gündür kendi plakasını bulduğum telefonlarını bulduğum, götürüp karakola ve savcılılığa verdiğim yetkililerden ne bekleyeceğim? Hani devletin kolu büyüktü? Ben onlardan daha çok çalıştım. Kadın halimle onların bulamadığını ben buldum. Gidiyorum valinin kapısına içeri bile sokmuyorlar. Polise gidiyorum devlet 'kendi işini kendin hallet' hangisinden ne bekleyeyim" ifadelerini kullandı.

Aileleri de çocuklarına sahip çıkmaya çağıran Ateşel, "Çocuklarına baksınlar, çalışmasınlar, aç kalsınlar ama çocuklarına baksınlar. Ben çocuklarımla ilgilenemedim, sırf onlara daha iyi bakmak için çalıştım. Ama hiçbir şey değiştiremedim" diye konuştu. (HABER VE FOTOĞRAFLAR: LÜTFİ YIKAN)
YASAL UYARI: HABER METNİ İLE FOTOĞRAFLARIN BASIN-YAYIN ORGANLARI VE İNTERNET SİTELERİ TARAFINDAN 'KANAL 46' ADI KAYNAK VE MAHREÇ GÖSTERİLSE DAHİ İZİNSİZ OLARAK İKTİBAS EDİLMESİ KESİNLİKLE YASAKTIR. BU YASAĞA UYMAYANLAR İDARİ VE MALİ CEZALARI PEŞİNEN KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. KANAL 46 BU KONUDAKİ TELİF VE YAYIN HAKLARINI SAKLI TUTAR.. KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR...

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2010, 06:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66