Kahramanlık unvanı verilişinin 39. yıldönümü…

Kahramanlık unvanı verilişinin 39. yıldönümü…

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, kente TBMM kararı ile 7 Şubat 1973’te “Kahramanlık” unvanı verilişinin 39.yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


Tüm İstiklal Kahramanlarını minnet ve rahmetle andıklarını belirten Başkan Poyraz şunları kaydetti:


“Kahramanlık unvanı şehrimize kolay verilmedi. Maraş’ın her bir köşesinde bu şehir için canını ortaya koyan nice kahramanların anıları yatmaktadır. Bu kahramanların Maraş’ta yaktıkları ateş tüm yurdu sararak büyük bir direnişe dönüşmüş, memleketin işgal altındaki dört bir köşesi bu ateşin ışığında özgürlüğe koşmuştur.


 Kurtuluş Savaşının başarıya ulaşmasında, yokluklar içerisinde destansı mücadeleler veren ve şehirlerine "kahraman" unvanı kazandıran Maraşlıların katkısı çok büyüktür. Bunedenle7 Şubat 1973’deMilli iradenin temsilcisi, Kurtuluş Savaşımızın mimarı Türkiye Büyük Millet Meclisimiz tarafındankahramanlık unvanıyla ödüllendirilen, Türkiye ve dünyadaki tek kahraman şehir Maraş, 'Kahramanmaraş' adını almıştır.


İşte bu yüzdendir ki Kahramanmaraşlı olarak ne kadar övünsek, ne kadar iftihar etsek azdır.O tarihten tam 39 yıl sonra bugün de Maraşlı Kahramanlık payesini büyük bir onur ve gururla taşımaktadır. Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm İstiklal Kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyor tüm Kahramanmaraşlı hemşehrilerimi saygıyla selamlıyorum.’’(www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2012, 20:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63