Kahramanmaraş Emniyet’ine 40 araç desteği…

Kahramanmaraş Emniyet’ine 40 araç desteği…

Kahramanmaraşlı sanayici ve işadamları tarafından alınarak Emniyet Müdürlüğü’ne bağışlanan 33 araç ile Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen 7 araç düzenlenen törenle hizmete sunuldu. Vali Şükrü Kocatepe, “Sanayicilerimiz yatırımlarının yanı sıra, eğitim ve asayiş hizmetlerine de büyük katkı sağlıyorlar.” dedi.


Emniyet Müdürlüğü bahçesinde dün öğleden sonra düzenlenen tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törende konuşan Vali Kocatepe, iş dünyası ve devlet kurumlarının bu tür birlikteliklerde buluşmasını sevinçle karşıladıklarını söyledi. Güvenlik kuvvetlerinin, devletinin bölünmez bütünlüğünü korumak için, sanayicilerin de vatandaşlara iş ve ekmek sağlamak noktasında büyük bir gayretle çalışmaya devam ettiğini dile getiren Kocatepe, şöyle konuştu:


İŞ DÜNYASI DESTEK VERİYOR


“Kahramanmaraşlı sanayici iş adamlarımız sadece Kahramanmaraş’ın sanayisini geliştirmekte değil, ülkemiz ekonomisine de büyük katkıda bunuyorlar. Bunun yanında yine şehrimizin eğitim-öğretim eksikliklerini gidermek, asayiş ve güvenlik hizmetlerindeki eksiklikleri gidermek konusunda da büyük destek veriyorlar. Bundan sonra polisimizin, jandarmamızın daha büyük aşkla, daha büyük şevkle heyecan içerisinde görevlerini yerine getirmeye devam edeceklerine inanıyorum.”


İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın ise, Kahramanmaraş’ın Türkiye’nin en güvenli illerinden bir tanesi olduğunu belirtti. Bu yıl kentteki suç oranlarının geçen yıla göre yüzde 17 azaldığına dikkat çeken Aydın, “Kahramanmaraş’ta huzur trendimizin her geçen gün yükselmesi esasında vatandaşımızın başarısıdır. Eğer sokaklarda ve toplumun genelinde sadece kolluk kuvvetlerinin güvenlik sağlaması beklenirse burada gerçek bir huzurdan ve güvenden bahsedilmesi mümkün değildir. Ancak bu gün burada katılımcı güvenlik konseptinin örneğini görüyoruz.” diye konuştu.


"GÜVENLİK GÜÇLERİNE DESTEKTE BULUNMAKTAN MUTLUYUZ"


Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Başkanı Kemal Karaküçük te, kentin ekonomisi itibarı ile Türkiye’nin en önemli üretim merkezlerinden biri olduğunu belirtti. Karaküçük, “Son beş yılda 3 buçuk milyar dolar reel sektör yatırımı yapan ve 100 bin kişiye istihdam sağlayan Kahramanmaraş iş dünyası son 10 yılda yüzde 400 büyüme sağlamıştır. Bu gelişmeler ilimizin huzur ve güven konusunda üst sıralara çıkmasına neden olmuş ve şehrimiz ülkemizin en güvenli kenti haline gelmiştir. İş dünyası olarak ilimizin huzur ortamını sürdürmesine katkıda bulunmak ve güvenlik güçlerimize destek olmaktan onur duyuyoruz. Umarız ki teslim eden araçlar Emniyet mensuplarının güçlerine güç katar.” İfadelerini kullandı.


YENİ ARAÇLAR KENT TURU ATTI


Daha sonra Ticaret ve Sanayi Odası ile Emniyet Asayiş Hizmetlerini Geliştirme ve Destekleme Derneği tarafından alınan 33 araç, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen 7 araç sirenler eşliğinde kent turu attı. Araç yardımında bulunan iş adamlarına plaketlerin verildiği tören, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile çevik kuvvet polisinin yaptığı gösteri ile son buldu.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2011, 13:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63