KASEM’den Fransa’ya tepki!..

KASEM’den Fransa’ya tepki!..

Kahramanmaraş Asılsız Ermeni İddiaları ile Mücadele Derneği (KASEM) Başkanı Murat Çakıroğlu, Fransa’ya karşı sözün bittiği yerde olduklarını söyledi.


Fransa Ulusal Meclisi’nde Sözde Ermeni Soykırımı ile ilgili kabul edilen yasanın ardından sert bir açıklama yapan KASEM Başkanı Murat Çakıroğlu “karşı sözün bittiği yerdeyiz. Fransa Parlamentosunun insan haklarından, özgürlüklerden, ahlaktan kısacası tüm insani değerlerden uzak ‘Ermeni Soykırımı yoktur’ diyenlere ceza verme kararını şiddetle kınıyoruz” dedi. Çakıroğlu, yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi:


“Yüzyıllarca mazlum milletleri sömüren daha yakın tarihte yüz binlerce Cezayirliyi katleden kendi çıkarları için hiç tereddüt etmeden terörizmin ve teröristlerin arkasında durabilen Fransa’yı sadece kınamıyor, aynı zamanda lanetliyoruz. Tarafsız bilimsel ahlak sahibi tüm tarihçilerin tarihi belgeleri de ortaya koyarak Ermeni soykırımı olmadığını ifade etmelerine rağmen Fransa’nın böyle bir kararı onaylamasını Nikolas Sarkozy ve parlamenterlerinin Müslüman Türk’e ve Türkiye Cumhuriyetine karşı besledikleri hasmane düşüncelerinin ilanı olarak kabul ediyoruz.


Görülüyor ki Fransa açısından mesele sözde Ermeni Soykırım meselesi değil Fransa’nın yeniden şekillendirmeye çalıştığı emperyalizmin şark meselesidir. Artık Ermenilerde gözünü açmalı ve kendi emelleri ve çıkarları uğruna Ermenilerin geleceklerini karartmaya çalışan bu emperyalistlere dur demeli ve Türk Ermeni dostluğunu yeniden filizlendirecek adımları atmalıdırlar. Hrant Dink’in dediği gibi bu konularda Ermenilerin doktoru Türkler Türklerin doktoru da Ermenilerdir. Gerek Türkiye Ermeni Patrikhanesi gerekse sağduyulu Ermeni vatandaşlarımızın Fransız Parlamentosunun bu kararına karşı tepkisel duruşlarını takdir ediyor, bu duruşun diğer ülkelerde yaşayan Ermenilerde örnek olmasını temenni ediyoruz.


Ey Nikolas Sarkozy ve iş birlikçileri sizin ecdadınızın alman Kralı Şarlke’nin ve zalimlerin zulmünden kurtulmak için Yüce Türk Hükümdarı Kanuni Sultan Süleyman Han’a ‘Bize de hak hukuk ve adalet getirin. Bizi de zalimlerden koruyun:’ diye yalvarmalarını hatırlatmaya bile değmezsiniz. Türk milletine karşı yapmış olduğunuz bu küçüklük ve nankörlükten dolayı sadece sizden iğreniyor, tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını Fransa ya karşı ticari, siyasi, sosyal, akademik ve her alanda boykot yapmaya davet ediyoruz:”

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2011, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63