Kütahya'da şiddetli deprem

Kütahya'da şiddetli deprem

Kütahya'da şiddetli deprem oldu. Merkez üssü Simav olan depremin aletsel büyüklüğü 5 olarak ölçüldü. İlçede ilköğretim okulları ve liseler bugün tatil...

ütahya'nın Simav ilçesinde meydana gelen ve vatandaşlar arasında paniğe neden olan 5 büyüklüğündeki deprem nedeniyle bazı evlerin duvarlarında çatlaklar oluştuğu, eşyaların zarar gördüğü bildirildi.

Simav Belediye Başkanı Rıza Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, saat 07.28'deki depremin hissedildiği andan itibaren halkın korku ve panik içerisinde sokaklara çıktığını söyledi.

Vatandaşların olası artçı depremler nedeniyle sokaklarda ve evlerinin bahçelerinde beklediğini belirten Özdemir, ''Halkımız korku ve panik içerisinde. Hemen hemen herkes sokakta, avlularının içinde. Deprem çok korku verici biçimde ve şiddetli seyretti'' dedi.

Özdemir, ilk incelemelere göre depremin can kaybına yol açmadığını ifade ederek, ''bazı binalarda çatlaklar oluştuğuna, camlarının kırıldığına, içindeki eşyaların devrilerek zarar gördüğüne şahit olduğunu'' anlattı.

Depremin yaralanmalara neden olmadığını dile getiren Özdemir, Kaymakamlığın aldığı kararla ilçede ilköğretim okulları ve liselerin bugün tatil edildiğini ve bunun belediye hoparlöründen duyurulduğunu kaydetti.

Durumun net olarak belirlenmesinin ardından okullarla ilgili kararın yarın için yeniden gözden geçirileceğini bildiren Özdemir, ''Simav'da ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi. En azından bugün için tatil. Yarına nedir ne değildir bakacağız. Can kaybı olmayan şiddetli bir depremdi'' diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2009, 07:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63