Millet Bahçeleri'nde balık ekmek yiyebileceksiniz!

Türkiye’nin ilk millet bahçesi dönemin Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç tarafından Kahramanmaraş’ta hayata geçirilmişti. Kahramanmaraş’la birlikte Elbistan’a da yapılan Millet Bahçelerini yeni Belediye Başkanı Hayrettin Güngör tüm ilçelere de yapmayı taahhüt etti. Şimdi tüm millet bahçelerinde balık ekmek büfeleri zorunla hale getiriliyor.

Millet Bahçeleri'nde balık ekmek yiyebileceksiniz!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, millet bahçelerinde balık ekmek büfelerinin de yer alacağını söyledi. Millet Bahçeleri'nin balık tüketiminin merkezi haline getirmek istediklerini belirten Bakan Pakdemirli, toplumun sağlıklı beslenmesine, milli üretimde sürdürebilirliğin sağlanmasına katkı sağlayacağını söyledi.

Kahramanmaraş’ta bulunan 15 Temmuz Millet Bahçesi ile Elbistan’da bulunan millet bahçesine en az birer tane balık ekmek büfesi açılacak. Ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün tüm ilçelere yapacağı Millet Bahçelerinde de en az birer adet balık ekmek büfesi yer alacak.

Özellikle alabalık üretiminde Türkiye’nin önemli noktalarından biri haline gelen Kahramanmaraş’ta da halk balık ekmeğe kolayca ulaşabilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63