Sosyal Hizmet Merkezi çalışmalarına başladı

Sosyal Hizmet Merkezi çalışmalarına başladı

Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü Elbistan’da Hizmete Girdi.


Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, Elbistan, Nurhak ve Ekinözü ilçelerinde yaşayan vatandaşların sosyal alanda yararlanacakları birçok hizmeti yerinde verecek olan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nün çalışmalarına başladığını söyledi.
Kaymakam Akkoyun, Elbistan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü ile başta Elbistan olmak üzere Ekinözü ve Nurhak’ta yaşayan ihtiyaç sahiplerine yönelik çalışmalar ve yeni projeler geliştirileceğini kaydederek, “Merkezimiz, ihtiyaç sahibi çocuk, genç, kadın, erkek, engelli, yaşlı, şehit yakınları, gaziler ve ailelerine koruyucu, önleyici, destekleyici ve geliştirici hizmetler vererek bölgede yaşanan sosyal hizmet ihtiyacını büyük ölçüde karşılayacağını düşünüyoruz” diye konuştu.
Elbistan Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürlüğü’nün sistem değişikliği nedeniyle kapatılmasının ardından, bu birimden verilen hizmetlerden yararlanmak için Kahramanmaraş’a gitmek zorunda kalanların yerinde hizmet alması için Elbistan Kaymakamlığı tarafından başlatılan girişimler olumlu sonuçlandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü olurları ile Elbistan, Nurhak ve Ekinözü ilçelerine hizmet vermek üzere Elbistan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü hizmete girdi. Elbistan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, çalışmalarını Nuri Taphasanoğlu Huzurevi Müdürlüğü’nde sürdürecek.
Merkezin çalışmalarına başlamasıyla ilgili olarak açıklama yapan Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, merkezin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın vatandaşlara sunduğu hizmetlerden faydalanmak isteyenlere hizmet vereceğini belirtti.
Akkoyun, “Sosyal Hizmet Müdürlüğümüzden bölgemizde aile bütünlüğünün korunması ve aile refahının arttırılmasına yönelik çalışmalarının yanında çocuklarımızın ve geçlerimizin sağlıklı gelişimini temin etmek üzere faaliyetler yapacaktır. Aynı zamanda kadınların toplumsal hayatın tüm alanlarında fırsat ve imkânlardan eşit bir şekilde yararlanmalarını sağlayacak hizmetlerde bulunacaktır. Şehit yakınları ile gazilere, engelli ve yaşlılara aynı zamanda korunmaya, bakıma ve yardıma muhtaç birey ve ailelerin tespit edilmesi ve gerekli hizmetlere yönlendirilmesini sağlayacaktır” dedi.
Merkeze kurucu müdür görevlendirildiğini de kaydeden Kaymakam Akkoyun, “Bu anlamda sosyal hizmet faaliyetlerini gerçekleştirecek olan kurumumuz Elbistan, Nurhak ve Ekinözü ilçelerimize daha etkin bir biçimde hizmet verecektir” şeklinde konuştu.


(İHA)

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2015, 07:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63