Uçurumda mahsur kalan 7 keçi kurtarıldı..

Uçurumda mahsur kalan 7 keçi kurtarıldı..

Kahramanmaraş'ın Göksun İlçesi'nde indikleri 300 metre derinliğindeki uçurumun dibinde mahsur kalan 7 keçi, dağcıların operasyonuyla kurtarıldı.


Şahinkaya Beldesi Kurucuova Köyü sakinlerinden Mustafa Söz'ün Keş Dağı'na otlatmaya götürdüğü sürüsündeki 7 keçi, kayalık alandan300 metrederinliğindeki uçuruma inip, mahsur kaldı.


Keçilerini kurtaramayan Mustafa Söz, jandarmadan yardım istedi. Jandarmanın koordinesinde olay yerine Kahramanmaraş Dağcılık Arama ve Kurtarma Derneği (KADAK) ekibi geldi.


10 köylü ve 3 dağcı, yoğun kar yağışı altında, keçilerin düştüğü alana traktörlerle ulaştı. Yaklaşık 4 saat süren mücadele sonunda 7 keçi, bulundukları yerden iplerle çekilip, kurtarıldı. Mustafa Söz keçilerini kurtaran dağcılara teşekkür etti.


KADAK Başkanı Sait Kılıçsallayan, köylünün ihbarı üzerine yola çıktıklarını, yoğun kar yağışı olması ve zeminin çok kaygan olması nedeniyle çok zorlansalar da 300 metrelik uçurumdan 7 keçiyi kurtardıklarını söyledi.


Halatlara bağladıkları keçileri uçurumdan çıkardıklarını belirten Kılıçsallayan, ''Burası çok zorlu bir alan. Yoğun kar yağışı altında düşme tehlikesine karşılık vatandaşımızın 7 keçisini kurtardık. Görevimiz insanları kurtarmak olduğu kadar bütün canlıları kurtarmaktır'' dedi. DHA Göksun


 

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2012, 16:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner63