UMKE Kampı Kahramanmaraş’ta Yapıldı

UMKE Kampı Kahramanmaraş’ta Yapıldı

2014 Yılı Bölgesel UMKE Kampı Kahramanmaraş’ta Yapıldı


Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü 2014 eğitim planı içerisinde bulunan, Yüksekten ve uçurumdan hasta-yaralı kurtarma, zor koşullarda yaşama ve çalışma konulu eğitimi; Türkiye Dağcılık Federasyonuna bağlı Kahramanmaraş Dağcılık Klubü (KADAK) Başkanı Sait Kılıçsallayan ve kulüp sporcuları desteğinde 28-29-30 Mayıs 2014 tarihinde Başkonuş Yaylası Kamp Alanında gerçekleştirildi.


 UMKE eğitim kampına Kahramanmaraş UMKE üyesi 36 personel, Adıyaman, Kilis, Şanlıurfa illerinden 5 UMKE personeli, KADAK üyesi  5 dağcı personel katıldı. Dağcılık ve Kurtarma antrenörünün pratik derslerinden sonra 30 metrelik yükseklikte kaza geçirmiş ve yaralanmış bir çobanın kurtarılması konulu gerçeği aratmayan başarılı bir kurtarma senaryosu KADAK üyeleri desteğinde bölge illeri UMKE personeli tarafından gerçekleştirildi.


Tatbikat eğitimi sonunda katılımcılara ve eğitimcilere belgelerini İl Sağlık Müdürü Dr.M. İlker Çitil, Müdür Yardımcıları Dr.Mübin Çetin Dağhan, Dr.Murat Çoşkun ve Sadi Ulun, İl Halk Sağlığı Müdür Yardımcıları Dr. Harun Çetin, Ersin Özgül ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Kamil Türkmen, Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Abdulkadir Göğremiş tarafından verildi. İl Sağlık Müdürü Dr. M. İlker Çitil yaptığı açıklamada 2005 yılından bu yana Müdürlüğümüz bünyesinde faaliyet gösteren UMKE’nin Ulusal ve Uluslar arası birçok görev aldığını, bölge ekipleri içerisinde uyum ve dayanışma, bilgi ve becerilerin artırılması ve ekibe yeni katılanların oryantasyonu için bu tür eğitimlerin gerekli olduğunu ve önümüzde ki dönemlerde de devam ettirileceğini söyleyerek emeği geçenlere ve katılımcılara gönüllülük ve özveri gerektiren bu çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2014, 13:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67