Mavi Bayraklı Yumurtalık’a 5 Yıldızlı Otel Çağrısı

Mavi Bayraklı Yumurtalık’a 5 Yıldızlı Otel Çağrısı

Mavi Bayrak ödüllü plaja sahip Yumurtalık ilçesinin Belediye Başkanı Türkeş Filik, yatırımcılara çağrıda bulunarak ilçenin turizm yatırımlarına lokomotif olacak 5 yıldızlı bir otele ihtiyaçları olduğunu ve bu yatırımlar için her türlü kolaylığı sağlayacaklarını bildirdi.


Ayas ile Atlas kaleleri, Süleyman Kulesi, Marko Polo İskelesi ve Eros Mozaiği gibi tarihi unsurlarının yanı sıra kuş cenneti lagünleri ve Mavi Bayrak ödüllü plajıyla da tüm dünyanın dikkatini çeken Yumurtalık ilçesinin Belediye Başkanı Türkeş Filik, ilçedeki turizmin gelişmesi adına binlik ve 5 binlik planlar yaptıklarını söyledi.
Yatırımcıların ne istediğini bildiklerini aktaran Türkeş Filik, ilçeyi çarpık kentleşmeden uzak, nezih bir kent haline getireceklerini belirterek “İnsanların güzel bir tatil yapıp dinlenmeleri için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” diye konuştu. Yumurtalık’ın Antalya ve Alanya sahillerinden çok daha güzel bir potansiyele sahip olduğunu savunan Filik, otel ve pansiyonların yetersiz olduğunu kaydetti.
İlçede bulunan Köy Hizmetleri Kampı ve Zeytinbeli plajlarında kamp turizminin önünü açtıklarını ve çadır turizmi yapıldığını da söyleyen Filik, kendisinin de Zeytinbeli plajındaki çadırında halkla iç içe tatil yaptığını anlattı. İleride bu bölgelere bungalov tipi evler yapacaklarını söyleyen Filik, müthiş sörf potansiyeli bulunan Haylazlı Plajı’nda dünyanın dört bir yanından gelen sörfçülere hizmet verdiklerini bildirdi.
İlçe esnafı ve halkının turistlere yaklaşımının çok iyi olduğuna değinen Türkeş Filik, yatırımcılardan destek istedi. Filik, şöyle devam etti:
“Gelen insanlar evlerinde gibi plajlarımızda denize girebiliyorlar. Güvenliği emniyetle birlikte bizler de sağlıyoruz. Şuan görüyoruz ki ilçeye gelen insanlar 1 kişi gidiyor, 10 kişi geliyor. Ancak pansiyon ve otellerimiz güzel fakat yetersiz. Büyük yatırımcıları da bekliyoruz, her türlü yardımcı olacağız. 5 yıldızlı bir otele ihtiyacımız var. 5 yıldızlı otel getirdiğimiz an lokomotif olacak ve diğerleri doğal olarak ilçeye gelecek.”


(İHA)

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2015, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63