Yazar Emine Şenlikoğlu Kahta’da söyleşiye katıldı

Yazar Emine Şenlikoğlu Kahta’da söyleşiye katıldı

Yazar Emine Şenlikoğlu Kahta İkbal Kültür ve Yardım Derneği tarafından düzenlenen söyleşi programına katıldı.


Kahta Belediye Konferans Salonu’nda düzenlenen programa Emine Şenlikoğlu Özkan ile birlikte eşi Recep Özkan, Belediye Başkanı Abddurrahman Toprak, dernek yönetim kurulu üyeleri, çok sayıda bayan katıldı. Konferans salonuna sığmayan katılımcılar için belediye bahçesinde de sinevizyondan canlı yayın yapıldı.


Kuran tilavetiyle başlayan program, Dernek Başkanı Recep Elkansu’nun konuşmasıyla devam etti. Başkan Elkansu konuşmasında “Uzun yıllardan beri tanıdığımız Emine Şenlikoğlu, küçüklüğümüzde bizi kitapla tanıştıran, okuma sevgisini ve alışkanlığını başlatan bir yazarımızdır. Böyle bir yazarı sizlerle buluşturmaya imkan verdiği için Allah’a hamd ediyorum” dedi.


Yazar Emine Şenlikoğlu da söyleşisinde birkaç tema üzerinde durarak İslami bilinç, Müslüman bayanlara karşı yürütülen psikolojik harekat, aile eğitimi, ırkçılık, kader, toplumun İslam’a bakışı ve dinin pratik hayata yansıması konularında konuştu.
Şenlikoğlu, “Toplumumuzda benim de küçüklükten beri karşılaştığım bakış açısı, Müslümanların bir şey bilmediği, çağı geriden takip ettiği üzerine olmaktadır. Hamdolsun bu algı değişmektedir. Küçükken tesettüre girdiğim için çok alay konusu oldum, eleştiri aldım. Hayatın her alanında Müslümanlara karşı eskiden beri bir itibarsızlaştırma yapıldı.
Televizyonlarda mini etek giyenlerin bunu bacaklarının güzelliğini göstererek cesaretle giydiklerini vurgulamaları da boşuna değildir. Fark etmek gerekir ki kadın şöyle demek istiyor, uzun giyindiğin zaman cesaretsiz ve çirkin bacaklara sahipsin. Eğer medeniyet ve cesaret çıplaklık ile olsaydı kedi köpekler anadan doğma çıplak, o zaman onlar daha medeni olurdu.


Başörtülü bayanları yollarından vazgeçirmek için demediklerini bırakmadılar. Bizleri vazgeçirmek için ‘Humeyni’nin kızları, çağdışı, gerici’ dediler ve en sonunda da ‘başörtülüler güzel’ dediler. Dikkat edin bütün çabalar ruhtan, İslam’ın özünden arındırılmış bir başörtüsü oluşturmaktır” diye konuştu.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2014, 12:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63