'Cübbeli Ahmet' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçim öncesi Cumhur İttifakı dışındaki partilere oy vermenin caiz olmadığı yönündeki sözlerine dair yeni açıklamada bulundu.

Şaban Ataş Olayı: Canlı Yayında Bomba İtiraflar! Oğlu baba katili mi oldu? Şaban Ataş Olayı: Canlı Yayında Bomba İtiraflar! Oğlu baba katili mi oldu?

Gazeteci Gürbüz Evren, eski Devlet Bakanı Dr. Masum Türker, Hürriyet Gazetesi yazarı Nedim Şener, Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, eski Devlet Bakanı Mehmet Sevigen, İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı Şevket Apuhan, Başak Şengül ile Doğru Yorum programına konuk oldu.

Ahmet Mahmut Ünlü, Doğru Yorum programında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Ünlü, 31 Mart Seçimleri öncesinde Cumhur İttifakı dışında kalan partilere oy vermenin caiz olmadığı yönündeki sözlerine yönelik "Buradaki parti meselemdeki caizidir, değildiri millet anlamadı tam. Mesele şu; Yeniden Refah ve Saadet tabanında benim çok dinleyenim var. Ben Cumhuriyet Partililere hitaben bir konuşma yapmadım." dedi.

"YENİDEN REFAH PARTİSİ EN AZ 4-5 PUAN ALACAKTI, ÇAĞRIMLA EKSİLDİ"

Verdiği fetva sayesinde AK Parti'nin daha fazla oy kaybetmesine engel olduğunu öne süren Ünlü, "İstanbul'da Yeniden Refah en az 4-5 puan alacaktı. İstanbul özeliyle Türkiye genelini ayıralım. Ben Türkiye genelinde verilmez demedim. Ben bu seçim itibariyle dedim ve İstanbul özelinde dedim. Arttırmadı 3'den 2'ye düştü. Halbuki temayülü 5-6'ydı. Dolayısıyla bu çağrı karşılığını buldu." ifadelerini kulllandı.