Bir önceki yazımda Arap coğrafyasında olan hiçbirşey kendi kendine olmaz demiştim. Kadrajı yükseltiyorum dünyada olan her türlü saldırı, ekonomik krizler kendi kendine olmaz.


Bugün Türkiye’de doların yükselmesine de bunu örnek gösterebiliriz.  Siz farkında mısınız? bilmiyorum ama doların ateşinin çıkması, ne Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ne de iç karışıklık ne de savaş. Bunun tek açıklaması var. 2018 yılından bu yana (rakamlarda değişiklik olabilir) Türkiye 300 tona yakın altın alması ve ihracatın ve ithalatın kendi para birimi ile yapılmasını teklif etmesiydi. Yani Türk parası ile satıp Türk parası ile alım yapmak. Bu sistemden yani doların egemen para birimi çıkmak isteyen çoğu insana zaten suikastların düzenlendiği artık herkesin malumu. 

Türkiye’de herşey değişti ama eski bir alışkanlık değişmedi. Değişmiyor da... azınlığın çoğunluğa diktası. Size olayı şöyle izah edeyim. Finans sektörünün kalbi ne İngiltere’dir ne Abudabidir. Sektörün kalbi İsviçre’de atar. Ama İngilizlerin üst aklı ile yönetilir.  Hani bir çok kişinin göğüsünü kabartan, bir çok kişinin de ne gerek var dediği  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Davos’ta Başbakan iken “One Münite” çıkışının olduğu yer… o dönem kimse bu çıkışı anlamamıştı… Asıl konu liderlerin ve kirli işbirlikçilerin gözlerine baka baka bu kirli oyuna gönderme yaptı. Yani Erdoğan herkesin içinde ben varken size rahat yok demişti. Ve sonrasında ülkemizdeki olan olaylarda herkesin malumu. Para baronlarının kirli kasaları İsviçre’dir. Ama Londra borsası dünyayı yönetir…. Şimdi bazı kirli zihniyetlerin Berat Albayrağ’ı hedefe koymasının sebebi de budur zaten. Bakın Türkiye’de kim saldırı altındaysa o iş yapıyordur… 

Hadi gelin tek tek sayalım. 
Recep Tayyip Erdoğan; şu anda 24(+-) ülkede seçime girse kazanacak tek lider. Bunu ben değil ülkeler söylüyor. Rakamlar değişebilir ama karizmatikliği değişmez.
Hulusi Akar, eskiden Savunma Bakanları oturduğu koltuğu bilmezdi. Ya batının güdümünde olurdu, ya da Rusya kontörlünde olurdu. Şu anda savaş termolojisine günden güne yeni birincilikler giriyor. Tabi bazıları kirli medya ile karalıyor ama olsun….
Berat Albayrak, Türkiye’nin şu andaki enerji politikasını Enerji Bakanı ile çizen kişi. Ekonomi uzmanı olmasına rağmen, enerji alanında ciddi kazanımlar sağladı…. 
Neyse bakanların hepsi önemli tek tek yazmayacağım….

Size Dünya’dan bazı Türkiye örnekleri vererek konuyu bağlıyorum    
Yunan rahip Papanikolaou:
Ayasofya’yı koruyan Türkler olmasaydı Ayasofya düşerdi. Böyle büyük bir yapıyı kim koruyacaktı? Türkler korudu! Türkler nerede vardıysa hep daha iyilerdi. Bizim için utanç verici ama bu gerçek.


ABD Eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton: Trump farklı da düşünse Erdoğan ile konuşunca ikna oluyor. Erdoğan’ın Trump’ı her defasında nasıl ikna ettiğini ben de anlamıyorum.
Size son 7 günde Dünyada yaşanan olayları verip yine cümylemi bağlıyorum 
Lübnan/Beyrut'ta patlama
Irak'ın Necef kentinde çok sayıda depoda yangın
Suudi Arabistan'ın Hafar Al Batin bölgesinde yangın
İran'da hayvan çiftliğinde devasa yangın
Kuzey Kore'nin Hyesan şehrinde patlama
BAE'nin Acman kenti merkezinde yangın

Türkiye’yi Kurda benzetirsek arkasında 40 köpek havlatıyor mu? Evet!!! Ben bakınca gurur duyuyorum. Size de tavsiye ederim. KALIN SAĞLICAKLA