3 Kıta yaklaşık 70 ülkede hüküm süren dünyaya Nizam getiren Osmanlı Devletinin yerinde şu anda Türkiye Cumhuriyeti var. Osmanlının etki alanındaki her yerde ektin. Kıbrıs çıkartmasında uçak lastiği bulamayan Türkiye’den Akdeniz’de, Ortadoğu’da Afrika’da resmen kurtlarla dans eden Türkiye’ye gelmek kolay olmadı. 
Neyse size bugün Baronlar ve gizli servislerin nasıl oyun yaptıklarını anlatacağım 


Hepinizin Malum olduğu üzere Türk Derin Aklı ile Türk Siyaseti eşit alanda giderek, geleceğin şeklini yapıyor. Size teyitli olmasa da küçük bir sır vereyim. Şu anda Ortadoğu’da ABD’nin ileri karakol görevini üstelenen BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) başı Türkiye ile fena belada. Umman Devleti Türk yetkililer ile görüşerek BAE’nin sınır hattına Türk Üssü kurmasını istedi.  Bu ne demek oluyor? BAE ve Suudi Arabistan artık Ortadoğu’da Türkiye’ye biat edecek demek oluyor. Ya da yumuşatılmış ifade ile BAE uçak kaldırsa Türkiye müdahale edecek, BAE Drone kaldırsa Türkiye müdahale edecek.

Dünya artık şirketler üzerinden vekalet savaşlarına girdi. Şöyle ki X bir şirketin arkasında dünya üzerinde bulanan 300 aliden birisi oturuyor. Z şirketinde ise yine bu 300 aliden başka bir aile oturuyor. Ve çıkarlarına ters olan ne varsa artık devletler ile savaşıyor. Buna vekalet savaşı deniyor. Şu anda Türkiye’de 3 sismik 3 tane de sondaj gemisi bulunuyor. Bu filo örneğin Fransız petrol arama şirketinde olsa petrol kuyusu açmanın maliyeti 500 MİLYON dolar, ama bu filo bizde olduğu içinse 38 MİLYON dolara tekabül ediyor. Şu anda vekalet savaşından yani dünya şirket yönteminden etkilenmeyen iki ülke var. Ya da dolaylı olarak etkilenen. Birisi Rusya Birisi Türkiye. Rusya’da herşey devletin. Türkiye’de ise devlet özel üretimini kendi yapıyor.  

Derin İngiliz aklı ile Derin ABD’nin çatışması en çok Rusya, Türkiye ve Çin’e yaradı. 2014 yılından bu yana Rusya ve Türkiye ilişkilerinin gerilmesi de bunun işaretiydi. Rusya’da Ruble krizi, İngiltere’nin Brexit yaparak AB’den çıkması geleceğin dünyası için bir krizdi. Aslında korona belası olmasaydı, belki de Türkiye tüm Ortadoğu’da lider olacaktı. Size bir sır daha vereyim şu anda Çin ve Türkiye Afrika coğrafyasında müthiş bir etki alanına sahip. Ama küçük bir farkla. Çin kazan kazan kazan uygularken, Türkiye gönüllere dokunuyor. Hep yardım götürüyor. Böylelikle  imar uygulamaları, sanayi, tarım ve istihbarat konularında ülkelere danışmanlık sağlıyor. Hani dış ülkelerle hep savaş halindeki görüntü verilip aslında yıllarca buralara yardım götürmüşüz. Yani karşı istihbarat yapmışız. 
 

Konumuzun başına dönecek olursak İngilizlerin etki altına aldığı Afrika Pastasını Fransa ile paylaşması ve İngilizlerin Koloni şeklinde başka pazarlar araması ile dünya içinden çıkılmayacak bir hale geldi. 

Buna Birde M-16’nın (İngiliz İstihbaratı) Ortadoğu’da adam devşirmesi girince Arap coğrafyası ve Afrika coğrafyası içinden çıkılmaz hale geldi. 2003 yılına kadar ABD CIA’nın ileri karakolu konumunda olan Türkiye düğmeye basarak istihbaratını güçlendirdi. 
Mehmet Eymür’ün “Analiz” kitabında 70-80-90’lar istihbaratının halini okumak isteyenler okuyabilir. Orda madde madde istihbaratın geldiği aşamaları görebilirsiniz. Konuya dönecek olursak, şu anda MİT’in ana binasının yanına İstanbul Bölge Başkanlığına yavru kale geldi. 
Bu ne demek oluyor biliyor musunuz? Ben biliyorum! Bu tüm dünyaya yayılan, istihbarat a karşı kontrespiyonaj yapabilme becerisi ve yanı sıra, istihbaratı kendiniz üretip kendiniz analiz etmeye yarıyor. Dünya ne kadar gelişirse gelişsin, insan istihbaratı hep önemlidir. ABD ve gelişmiş tüm ülkelerde istihbarat teknolojiktir. Bizde ise hem teknolojik hemde insan istihbaradıdır. Yani saha ajanı bölgeye giderek sahadaki tüm bilgileri anında öğrenebilir. Buna yakın istihbarat yöntemini sadece Suriye El Muhaberatı yapabiliyordu ama onlarda adam öldürmek için. İşte bizi batılı devletlerden ayıran 2500 yıllık bu istihbarat yöntemidir. Bire bir istihbarat hep iş görmüştür. ABD iç istihbaratı FBI bu yöntemi kendi coğrafyası için kullanabilirken, Türkiye bu yöntemi, 70 ülkeden fazla bir alanda kullanabiliyor. Ve bu konuda gayet gelişmiş durumdayız.  

Cümlelerime son verirken, Nahçıvan Özerk Cumhuriyetinden, Azerbaycan sınırlarına giren Türk komandoları, Ermenistan’ın gözünü fena korkutmuş durumda. Ayrıca Yemen’in bizim ülkemize üst kurun demesi, Yunanistan’ın U dönüşü ile Türkiye ile ilgili her türlü görüşmeye hazırız demesi de yeni dünya düzeninin Türkiye üzerinden kurulacağının en bariz göstergesidir. Unutmadan İran’ın Suriye üzerindeki yayılma politikalarını kesen İsrail değil Türkiye’dir. Bunca ulusal konunun arasında yerel yazmak istemedim affoluna… Kalın sağlıcakla