Ankara'da Kurtuluş şehitlerimize mevlid okutuldu

Ankara'da Kurtuluş şehitlerimize mevlid okutuldu

Ankara Kahramanmaraş ve İlçeleri Kültür Derneği (MARDER) tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen kurtuluş mücadelemizde şehit olan kahramanlarımız adına Hacı Bayram Veli Camii'nde Mevlid-i Şerif okutuldu.

16 Şubat cumartesi günü öğle namazından sonra başlayan mevlide MAR-DER Başkanı ve Sütçü İmam'ın torunu Yaşar Türkkorur, K.Maraş eski milletvekillerinden Mehmet Yılmazcan, Ökkeş Şendiller ve Ankara'da bulunan hemşehrilerimiz katıldılar.

Mevlidin son bölümünde uzun yıllar Ankara Maltepe camii imamlığı yapan ve emekli olan Osman Yardımedici hocaefendi Kahramanmaraş'ın Kurtuluş mücadelesinde göstermiş olduğu kahramanlıklardan ve fedakarlıklardan kendine has üslubuyla bahsederken dinleyenlerin duygulu anlar yaşamasını da sağlamış oldu.

Mevlidde gül suyu, şerbet ve maraş çöreği ikramı yapılırken mevlid sonunda tüm K.Maraşlılar birbirleriyle kucaklaştılar ve sohbet ettiler.

Alaeddin KASAPKARA-ANKARA

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2008, 11:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
alaeddin kasapkara
alaeddin kasapkara - 12 yıl Önce

gurbette yaşayanlar olarak derneğimizin daha faal etkinlikler sunmasını bekliyoruz ankarada diğer il dernekleri şehirleerinin tanıtımı için verdikleri uğraşları gördükçe iç geçiriyoruz

SIRADAKİ HABER

banner63