Turgut Pekel İmam Hatip Ortaokulu ödülleri topladı

Turgut Pekel İmam Hatip Ortaokulu ödülleri topladı

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nce Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ve Bağlarbaşı İmam Hatip Ortaokulu koordinesinde düzenlenen yarışmada, Kervan Pastanesi Turgut Pekel İmam Hatip Ortaokulu ödülleri topladı.


İl genelindeki İmam Hatip Ortaokulları arasında şiir okuma kategorisinde 8, hikaye canlandırma kategorisinde 5, Arapça şarkı-ilahi kategorisinde 8 okulun katıldığı yarışma Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonunda yapıldı.
Yarışma sonunda şiir okuma yarışmasında Kervan Pastanesi Turgut Pekel İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Muhammed Enes Yılmaz birinci, 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu ikinci, Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Ortaokulu ise üçüncü oldu.
Hikaye canlandırma kategorisinde ise, Kervan Pastanesi Turgut Pekel İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Abdullah Sarim Şahin, Onur Kahveci, Fatin Şirikçi, Raşidin Buğda tarafından canlandırılan “Hoca Ve Yaramaz Eşek” hikaye canlandırması birinci, Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Ortaokulu ikinci, Hacı Bayram Veli İmam Hatip Ortaokulu üçüncü oldu.
Kervan Pastanesi Turgut Pekel İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Halil Çal, “Okulumuz akademik başarılarının yanında bu tür sosyal ve kültürel başarılarıyla ilimizin eğitimine önemli bir katkı sunmaktadır. Yarışmada emeği geçen öğrencilerimize ve öğrencilerimizi yarışmaya hazırlayan öğretmenlerimize ve hassaten Tarık Kaan Yılmaz’a, yine bu güzel okulu, müesseseyi ilimize kazandıran Kervan Pastanesine teşekkür eder, öğrencilerimize bölge finalinde de başarılarının devamını dilerim” dedi.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2017, 14:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63