Kadın Girişimciler Kurulu ilk meclis toplantısı yapıldı..

Kadın Girişimciler Kurulu ilk meclis toplantısı yapıldı..

TOBB Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu ilk meclis toplantısı yapıldı.


Meclis toplantısının açılış konuşmasını TOBB Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nazlı Ceylan Kurtul yaptı. Kurtul yaptığı açıklama da “Kadın girişimci sayımızın artması için çaba gösteriyoruz. Bunun için bir taraftan proje geliştiriyor, bir başka taraftan ise eksik olan bazı altyapıları gerçekleştirmeye çalışıyoruz” dedi.


Kurtul şunları kaydetti: “Şimdi çalışmaları devam eden kadınlarımızın da ciddi bir biçimde faydalanacağı Kadın Konağı odamız tarafından alındı ve bize verildi. Yapılacak olan projemizle bu konak restore edilecek ve bir merkez haline gelecek. Burada kadınlarımız stant açacaklar ve bizlerde cesaretli kadınlarımıza koçluk yaparak onları destekleyeceğiz. Bu zaman kadar birçok proje gerçekleştirdik. Bu sayede çok sayıda kadın girimci önemli başarılar elde ettiler. Aramızda çok başarılı olmuş girişimci kadınlarımız var. Çok sayıda kendi işini kurmuş ve erkeklerin hakim olduğu sektörlerde söz sahibi hale gelen kadınlarımız var. Protokol’den de destek alıyoruz. Sayın Valimiz, Belediye Başkanımız, Oda Başkanımız ve Rektörümüzde bizleri destekliyorlar. İlk kez kadın meclisimizi topladık. Sayımız her geçen gün artıyor. Cesur donanımlı çok sayıda kadın girişimci var. Ama tabiî ki iş dünyasında daha da çok kadının kendine yer bulmasını istiyoruz.”


Konuşmaların ardından Kültür Üniversitesi Öğretim Görevlisi, Danışman, Satış ve Pazarlama Uzmanı Hakan Ömer Gider, kadın meclisi üyelerine girişimcilik, satış pazarlama, motivasyon konularında bir sunum yaptı. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2012, 22:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63