Rönesans Eğitim Vakfı Öğrencileri Sevindirdi!

Rönesans Eğitim Vakfı Öğrencileri Sevindirdi!

Rönesans Eğitim Vakfı’nca Kahramanmaraş’ta yaptırılarak, 2014 yılında Valiliğe teslim edilen Keriman Çetinkaya Anaokulu’nun öğrencileri bayram sevinci yaşadı.


Vakıfca gönderilen çanta ve kırtasiye malzemesi yardımlarını alan çocuklar, ardından kesilen dev büyüklükteki pastayı hep birlikte yiyerek, mutlu bir gün geçirdiler.
Rönesans Eğitim Vakfı (REV) tarafından görevlendirilen bir ekip, Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğulları ilçesi sınırlarında yer alan ve 2014-2015 eğitim-öğretim yılında açılan Keriman Çetinkaya Anaokulu’nu ziyaret ederek, vakıfca temin edilen hediyeleri dağıttı.
2009’DAN BU YANA
Yarının emanetçisi çocuk ve gençler için elini taşın altına koyan Rönesans Eğitim Vakfı ekibinin ziyareti, öğrencilere adeta bayram sevinci yaşattı. Yönetim Kurulu Başkanlığını Jale Ilıcak’ın sürdürdüğü Rönesans Eğitim Vakfı’nca gönderilen ekibe sevgi gösterilerinde bulunan çocukların mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Öğrencilere bir süre sohbet ederek, okul yöneticilerinden bilgi alan Rönesans Eğitim Vakfı görevlileri, daha sonra çocuklarla hep birlikte pasta kestiler.
HEDİYELER ALDILAR
Rönesans Eğitim Vakfı ekibi, okul yönetimi, Rönesans’ın kente kazandırdığı Piazza AVM yöneticileri ve okul müdürü Bünyamin Berk ile pasta kesen çocuklar, daha sonra hep birlikte anı fotoğrafı da çektirdiler.
Pasta kesiminin ardından Rönesans Eğitim Vakfı’nca gönderilen çanta ve kırtasiye yardımlarını alan çocuklar, kucaklarına alıp sıkı sıkıya tutukları bu hediyelerle en güzel çocukluk anılarını yaşadılar. Daha sonra okulun yemekhanesinde hep birlikte pasta yiyen çocukların bu mutlu anlarına bazı veliler de ortak oldu.
BİLGİNİN ÜSTÜNLÜĞÜ
Bilginin üstünlüğünü kendisine hedef olarak belirleyen Vakfın yardımları için teşekkür eden Keriman Çetinkaya Anaokulu Müdürü Bünyamin Berk ise, “Bu güzel binayı yaptırarak, eğitimin hizmetine sunan Rönesans Eğitim Vakfı’na bir kez daha teşekkür ediyoruz. Kentte okul öncesi eğitimine en fazla ihtiyaç duyulan bölgede okul yaptırılarak önemli bir sorunu ortadan kaldıran vakfın yöneticilerini gerek maddi, gerekse manevi olarak yanımızda görmek bizi mutlu ediyor” dedi.
KERİMAN ÇETİNKAYA ANAOKULU
Rönesans Eğitim Vakfı tarafından Kahramanmaraş’ın merkez Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Aksu Mahallesinde yaptırdığı Keriman Çetinkaya Anaokulu, 2014-2015 eğitim öğretim yılında eğitime başladı. Anaokulu, Milli Eğitim Bakanlığının “Eğitime Yüzde Yüz Destek” kampanyası kapsamında, 8 derslik ve 150 öğrenci kapasitesi ile Rönesans Holding tarafından inşa edilerek, Kahramanmaraş Valiliğine bağışlandı.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2015, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63