Şirikçi: “Türk Milleti Devletinin Yanındadır”

Şirikçi: “Türk Milleti Devletinin Yanındadır”

MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Atıf Şirikçi: “Türk Milleti Bir Ve Bütün Olarak Devletinin Yanındadır


Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kahramanmaraş Şube Başkanı Atıf Şirikçi, "Türk milleti, bir ve bütün olarak, devletinin, güvenlik güçlerinin yanındadır ve olmaya da devam edecektir" dedi.
Atıf Şirikçi, düzenlediği basın toplantısında, yeni hizmet binalarının açılışını, 8 Nisan Cuma günü, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nun katılımıyla gerçekleştireceklerini söyledi.
Ekonomik ve siyasi alanda etkin, dünyada saygın bir Türkiye hayaliyle yola çıkan hassasiyet sahibi iş adamlarının kurduğu bir dernek olan MÜSİAD’ın, bugün binlerce üyesi ile Türkiye’nin gücüne güç kattığını belirten Şirikçi, üreten, istihdam sağlayan, vatansever iş adamlarını şemsiyesi altında bulunduran MÜSİAD’ın, iş dünyasına olduğu kadar toplumun diğer kesimleri için de örnek bir eğitim, rehberlik, danışmanlık merkezi haline geldiğini ifade etti.
Şirikçi, ulusal ve uluslararası düzeyde bağımsız ve bağlantısız hareket eden bir işadamları derneği olan MÜSİAD’ın misyonunun, önceden belirlenen ilke ve değerleri paylaşan üye sayısını artırmak, üyeleri arasındaki dayanışmayı geliştirmek ve kendi içinde sağladığı bu birlik ve beraberlik ruhuyla ülkemizin maddi ve manevi yönden gelişmesine katkıda bulunmak olduğunu vurguladı.
Sanayici ve iş adamlarının, Türkiye’yi daha da büyütmek, kalkındırmak ve ekonomik güç haline getirmek için çalışmaya devam ettiğini belirten Şirikçi, “Sanayici ve iş adamlarımız; yatırımlar yapıyor, fabrikalar açıyor, yeni istihdam alanları oluşturuyor. Bizler de MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanlığı olarak, sanayici ve iş adamlarımızın, derneğimizden hak ettikleri hizmeti alabilmeleri için yoğun gayret içerisindeyiz. Üyelerimize daha ferah ve nezih bir ortamda en iyi hizmeti sunabilmek adına yaptırdığımız yeni hizmet binamızı tamamladık. Tüm üyelerimize ve Kahramanmaraş’a hayırlı olsun” dedi.
Hizmet binasının açılışını, 8 Nisan Cuma günü, saat 16.30’da, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nun da katılımıyla gerçekleştireceklerini aktaran Şirikçi, açılışın ardından, bakanların da katılımıyla bir gala yemeği düzenleneceğini ifade etti.
Basın toplantısında, ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde de bulunan MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Atıf Şirikçi, ülkemizin, son dönemde, terör belası nedeniyle zor bir süreçten geçtiğine dikkat çekerek, şöyle devam etti:
“Türkiye’nin büyümesinden, gelişmesinden, istikrarından rahatsız olanlar, terör örgütlerini kullanarak, ülkemizin birliğine, beraberliğine kastediyorlar. Askerlerimizi, polislerimizi, sivil vatandaşlarımızı şehit ediyorlar. Şehirleri kullanılmaz hale getirerek, vatandaşları evlerinden, yurtlarından ediyorlar. Bu vesileyle tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve tüm milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum.”
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin güçlü bir devlet olduğunu, terör örgütlerine ve onları yönetenlere asla fırsat vermeyeceğini belirten Şirikçi, “Kurşun sıkarak, bomba patlatarak, şehirleri savaş alanına çevirerek milleti korkutacaklarını sananlar, birlik ve beraberliğimizi bozabileceklerini düşünenler, yanılıyorlar. Türk milleti, bir ve bütün olarak, devletinin, güvenlik güçlerinin yanındadır ve olmaya da devam edecektir. Türkiye, bu terör illetinden mutlaka kurtulacaktır. Ülkenin kalkınması için çaba harcayan sanayici ve iş adamları olarak bizler de, her zaman devletimizin yanında olacağız” diye konuştu.
Azerbaycan ile Ermenistan arasında yaşanan çatışmalara da değinen Atıf Şirikçi, “Ermenistan ordusunun ateşkesi ihlal etmesi sonucu çıkan çatışmalarda şehit olan Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, kardeş Azerbaycan halkına da başsağlığı diliyorum. Ermenistan, bir an önce bu saldırılara son vermeli, 22 yıldır işgal altında tuttuğu Dağlık Karabağ’dan bir an önce çekilmelidir” dedi.
Toplantıya, MÜSİAD Başkan Yardımcısı Selahattin Sandaloğlu ve Mustafa Buluntu, yönetim kurulu üyelerinden, Mehmet Cilve, Gaffar Akarca, Ökkeş Kır, Bünyamin Dokumacı ve Cüneyt Beyit’te katıldı.


(İHA)

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2016, 09:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63