Tonluk cıvatalar "göreve" hazır

Tonluk cıvatalar

İstanbul-İzmir arasını 3,5 saate düşürecek otoyol projesi kapsamında yapılan İzmit Körfez Geçiş Köprüsü'nde kullanılması için her biri 10 metre uzunluğunda ve bir ton ağırlığında 336 cıvata üretildi.


MERSİN (AA) - İstanbul-İzmir arasını 3,5 saate düşürecek otoyol projesi kapsamında yapımı devam eden İzmit Körfez Geçiş Köprüsü'nün inşaatında kullanılmak üzere her biri 10 metre uzunluğunda ve bir ton ağırlığında 336 cıvata üretildi.


Tarsus-Mersin Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bir firma tarafından üretilen cıvataların inşaat alanına gönderilmesi için tören düzenlendi.


Tarsus Kaymakamı Hasan Göç, İzmit Körfez Geçiş Köprüsü'nün temel atma töreninde bulunduğunu hatırlatarak, "Bu Türkiye'nin gurur duyacağı bir köprü olacak. Bu sıradan bir proje değildir. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı temel atma töreninde bulunmanın onurunu yaşayan birisi olarak, bu köprünün ayaklarını taşıyacak olan ankraj cıvatalarının Tarsus'ta üretilmesi bizlere ayrı bir gurur ve mutluluk vermiştir" dedi.


 Geçmişte otoyol yapımlarında yabancı firmalara taşeronluk yapan Türk firmalarının, bugün dünya çapındaki projeleri hayata geçirdiğini vurgulayan Göç, firmanın yönetim kurulu başkanı Hasan Şemsi ve çalışanlarını kutladı.


Şemsi ise her biri 10 metre uzunluğunda, 11 santimetre çapında ve bir ton ağırlığındaki cıvataların görenleri şaşırttığını söyledi.


Konuşmaların ardından devasa görüntüsüyle dikkati çeken cıvatalar forklift aracılığıyla tırlara yüklenerek inşaat alanına gönderildi.


(AA)

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2014, 08:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
yıldırım özer
yıldırım özer - 6 yıl Önce

iyi günler ben yıldırım öncelikle ilgili insankaynaklarına ve direktörlüyüne ve iş veren yönetim kuruluna ve makina ikmal gurubuna ve tüm ilgililerine saygılarımı ve teşekkürlerimi iletiyorum. benim 12 yıllık inşaat şantiyeleri tecrübelerimle iş makinaları operatörü olarak teleskopik manıtou forklift. telehander ve loder operatörü olarak iş başıvurusunda bulunuyorum tüm inşaat şantiyeleriniz için. baraj inşaatları havaalanları inşaatları ve konut inşaatları ve köprüler ve villa inşaatları ve diyer tüm inşaat projeleriniz için iş başıvurusunda bulunuyorum saygılarımı ve teşekkürlerimi iletiyorum iyi günler cep-05384781207 saygılarımla

SIRADAKİ HABER

banner66