Üniversite mezunu kızın 'torpil' isyanı!

Üniversite mezunu kızın 'torpil' isyanı!

Üniversiteden mezun olan ve iş bulamayınca ailesinin tarlasında çalışmaya başlayan genç kız, iş başvurularında istenen siyasi parti referanslarına isyan etti.


Ödemiş ilçesine bağlı Kaymakçı mahallesinde yaşayan Gamze Gül (24), mahallesinde liseyi bitirdikten sonra Pamukkale Üniversitesi İktisat Bölümüne yerleştirildi. Genç kız, hayallerindeki bölümü hazırlıkta dahil olmak üzere 5 yılda tamamlayarak iş aramaya başladı. İşe başvuran Gamze Gül, her defasında iş başvurularında siyasi partilerin referanslarıyla karşılaştı.


TORPİL NEDENİYLE İŞ BULAMADI, TARLADA ÇALIŞMAYA BAŞLADI


Gül, tüm çabalarına rağmen iş bulamayınca, Kaymakçı mahallesindeki ailesinin salatalık tarlasında çalışmaya başladı. Her iş başvurusunda referans engeliyle karşılaşılmasına tepki gösteren Gamze Gül, aranan referansların genellikle siyasi partilerden bir yönetici ve parti üyeliği olduğunu belirterek "Ben okulumu başarı ile bitirmişim. Ben bunun yeterli olacağını düşünürken, firma yetkililerinin benden siyasi parti üyeliği istemelerini anlayamıyorum. Ben bir siyasi partiye gönül vermiş hatta üyesi olabilirim; ama benim işime nasıl bir katkı sağlayacak bunu anlayamadım" dedi.
(İHA)

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2015, 08:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63