Erzincan’da Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi, Çocuklara Diş Sağlığı Alışkanlığı Kazandırıyor

Erzincan'da Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi, çocuklara diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak ve ağız-diş sağlığının önemini vurgulamak amacıyla velileri ve öğrencileri bilgilendiriyor.

Erzincan, 3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası Etkinlikleri'ne Hazır!

3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası etkinlikleri kapsamında, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi personelleri tarafından Ziya Gökalp İlkokulu'nda oryantasyon eğitimine başlayan öğrenciler ve velilere diş sağlığının önemi anlatıldı. Ekipler, küçük yaşlarda ağız ve diş sağlığına dikkat edilmesinin ileride karşılaşılabilecek ciddi sağlık problemlerinin önüne geçtiğini vurguladı.

DSÖ ve UNICEF'ten uyarı: Avrupa çapında kızamık vakaları artıyor DSÖ ve UNICEF'ten uyarı: Avrupa çapında kızamık vakaları artıyor

Ağız ve Diş Sağlığı Kontrolü Hayati Öneme Sahip!

Ağız ve diş kontrolünün düzenli yaptırılması ve tedavi aşamasına geç kalınmaması gerektiğinin altını çizen ekipler, çocuklara dişlerini günde iki kez ve nasıl fırçalamaları gerektiğini diş maketi üzerinden uygulamalı olarak gösterdi.

Öğrencilere Diş Sağlığı Hediye Edildi!

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kurulan stantta öğrencilere ve velilere diş macunu ve diş fırçası hediye edilerek, başarılı bir eğitim-öğretim yılı geçirmeleri temennisinde bulunuldu. Bu önemli etkinlik, çocukların sağlıklı diş alışkanlıkları kazanmalarına yardımcı olurken, ağız-diş sağlığının önemini vurgulamak için önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

20230905aw023446-2

Kaynak: İHA