Uzaylılar 4 tane bırakmış! Kitabını yazdılar! Yıllarca kanseri tedavi edeceğini söyledi!

Son günlerde uzaylıların dünyaya yaptıkları iddia edilen yolculuklar sırasında geride bıraktığı başta besin maddesi olmak üzere pek çok şeyin olduğunu öne süren yeni bir kitap gündemde. Kitapta uzaylıların krep ikram etmesinden, kanseri tedavi edebilecek güçte 'Ay patatesleri' vermesine kadar birbirinden ilginç pek çok detay yer alıyor.

Uzaylılar 4 tane bırakmış! Kitabını yazdılar! Yıllarca kanseri tedavi edeceğini söyledi!

Dünya dışı yaşamla ilgili iddiaların ardı arkası kesilmiyor.  "Evrende yalnız mıyız?" sorusu hâlâ pek çok kişinin kafasını meşgul ederken,  uzaylılarla ilgili kaleme alınan yeni bir kitap tüm dikkatleri üzerine çekti. ABD'li çiftçinin tarlasında öğle yemeği yerken yaşadığı bir olaydan yola çıkarak pek çok detayı aktardığını iddia eden 'Alien Artifacts: Incredible Evidence of Exotic Material From UFO Encounters' adlı kitapta on yıllar boyunca uzaylıların dünyayı ziyaretlerinden geriye kalan çok sayıda yiyeceğin olduğu da öne sürülüyor. 

KREP YAPIP VERDİLER

Kitapta anlatılan hikâyeye göre 18 Nisan 1961'de ABD'nin Wisconsin eyaletinde yaşayan çiftçi Joe Simonton uçan bir dairenin evinin önüne indiğini gördü. Simonton, geminin içinde  koyu renkli kazak ve miğferler giyen, yaklaşık bir metre boyunda, koyu saçlı, koyu gözlü, koyu tenli bir grup küçük adam olduğunu söyledi. İçlerinden biri çiftçinin anlatımına göre bir çeşit şef gibi görünüyordu, Simonton'a biraz su istediğini iletti. Şaşkın çiftçi de bir sürahi su getirdi. Uzaylı ise bu suyu krep yapmak için kullanmaya başladı. Bunu gören Joe Simonton gizemli ziyaretçileriyle bir sohbet başlatma umuduyla kendisi için de krep istedi. UFO kaptanı da bunun üzerine Simonton'a sıcak ve yağlı olarak nitelendirdiği kreplerden dördünü verdi. Yaşadığı bu anı, "Eğer yiyecekleri buysa, Tanrı onlara yardım etsin" diyerek anlatan çiftçi şunları da ekledi:

"Onlardan bir ısırık aldım, tadı karton gibiydi. Eğer hayatta kalmak için tükettikleri şey buysa, küçük olmalarına şaşmamalı."

'2-3 SANİYE İÇİNDE GÖZDEN KAYBOLDU'

Simonton'ın bahsettiği krepte tuz da yoktu ve ilginç bir şekilde tadı İrlanda'da halk arasında anlatılan peri masallarındaki ekmekle benzer özellikteydi. Uzaylı çiftçiyle kreplerini paylaştıktan sonra aralarından biri ona geri adım atmasını işaret etti ve aracının kapağını kapattı. Simonton, UFO'nun asansör gibi dikey olarak yükseldiğini ve hızla kaybolduğunu iddia etti. Simonton bu anları, kendisiyle röportaj yapanlara, "Zamanlama harikaydı. 45 derecelik bir açıyla dümdüz havalandı, yaklaşık 20 metre yükseldikten sonra 2-3 saniye içinde gözden kayboldu" diyerek aktaracaktı.

102 YILLIK GİZEM ÇÖZÜLDÜ!'Gözünü açıp kapatıyor' dendi ama gerçek çok başkaHaberi Görüntüle

Yaşananlardan sonra 1960'ların başında, Amerikalı gökbilimci, profesör ve ünlü UFO araştırmacısı Josef Allen Hynek, Simonton ile röportaj yapmak için Wisconsin'e gönderildi. Hynek'e göre, Simonton her ne görmüşse samimi bir şekilde anlatıyordu. Daha sonra Amerika Hava Kuvvetleri'nden bir açıklama yapıldı. Açıklamada Simontan'a verilen yiyeceğin incelendiği ve bunun yağ, nişasta içeren, karabuğday unundan yapılmış sıradan bir krep olduğu bilgisi paylaşıldı.

KANSERİ TEDAVİ EDEBİLECEĞİ İDDİASI

Amerikan Hava Kuvvetleri'nin Simonton olayını 'açıklanamayan durum' olarak sınıflandırdığını ileten UFO uzmanı Nigel Watson ise bir diğer ilginç vakayı, "Buna benzer şekilde yaşanan başka bir yiyecek vakası daha var. Howard Menger adında biri kendisine Ay patatesleri verildiğini söylüyordu. Menger, çocukluğunda ABD New Jersey'deki evinin yakınındaki ormanda uzaydan geldiğini öne sürdüğü kadınlarla tanıştığını söyledi. İddiasına göre bu kadınlar ona her zaman göz kulak olacaklarını belirtti ve 1946'dan itibaren onu düzenli olarak ziyaret etti" sözleriyle aktardı.

Hatta Nigel Watson, Menger'in kanseri tedavi edebileceklerini iddia ederek bu patateslerden birkaçını Amerikan hükümetine incelemesi için teslim ettiğini de paylaştı.

Kaynak: Milliyet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner67