Genelkurmay'dan "yargısız infaz" uyarısı!

Genelkurmay'dan

Genelkurmay Başkanlığı, dün Ankara'daki evinde ölü bulunan Emekli Jandarma Albay Abdülkerim Kırca'nın ölümüyle ilgili bir açıklama yayınladı.

Genelkurmay'ın açıklaması şöyle;

"Son zamanlarda, bazı basın ve yayın organlarında, sözde bir itirafçının ifadelerine dayanarak, 10 Nisan 1998'de Serik/ANTALYA'da teröristlerle girdiği çatışmada bakıma muhtaç Malul Gazi olan, Emekli Jandarma Albay Abdülkerim KIRCA ile ilgili olarak suçlayıcı haberlere yer verilmiştir. Dün Emekli Jandarma Albay Abdülkerim KIRCA'nın evinde intihar ederek vefat ettiği öğrenilmiştir.

16 Ocak 2009 tarihli Haftalık Basın Bilgilendirme Toplantısı'nda belirtildiği üzere, yargılama sürecinde sorumlu ve duyarlı olması gereken kesimlerin özen ve hassasiyeti göstermesi gerekirken, kişi ve kuruluşların âdeta yargısız infaz edilerek suçlu ilan edilmesi, temel insan haklarına aykırı olduğu gibi hiçbir hukuki ve ahlaki kuralla da bağdaşmamaktadır. Artık, yetkili ve sorumlu makamlar ile sağduyulu medyanın üzerlerine düşen görevleri yerine getirmek üzere söylem yerine gerekli tedbirleri alma zamanıdır. Kamuoyunun takdirine sunulur."


Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2009, 09:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63