İbrahim Murat Gündüz, Türkiye'nin önde gelen iş adamlar biridir. Gündüz, 2004 yılında Kahramanmaraş'ta yaşanan ve iş kadını Selmin Alagöz'ün silahla vurularak yaralanmasına neden olan olayla ilgili olarak bir dizi açıklamada bulundu. Bu olay, Gündüz'ün adının çeşitli spekülasyonlarla anılmasına neden oldu. Ancak Gündüz, bu suçlamaları reddetti ve kendisinin olayla bir ilgisi olmadığını belirtti.

Filipinli Bakıcı Filipinli Bakıcı

Gündüz'ün bu açıklamaları, medya tarafından genişçe yer buldu ve olayla ilgili birçok tartışmayı beraberinde getirdi. Gündüz, olayın gerçekleştiği dönemde Kahramanmaraş'ta bulunmadığını ve Alagöz ile herhangi bir kişisel veya iş bağlantısının olmadığını ifade etti. Ayrıca, suçlamaların kendisinin itibarını zedelemeye yönelik bir girişim olduğunu ve gerçeklerin dışında yer aldığını belirtti.

İbrahim Murat Gündüz'ün bu olayla ilgili açıklamaları, Türk hukuk sistemi ve medya tarafından genişçe ele alındı ve tartışıldı. Gündüz'ün iddialarını reddetmesine rağmen, olayın üzerinden geçen süre zarfında çeşitli spekülasyonlar ve teoriler ortaya atıldı Ancak, Gündüz'ün iddiaları henüz resmi bir soruşturma tarafından doğrulanmadı veya çürütülmedi. Bu nedenle,layla ilgili kesin bir sonuca ulaşılamadı ve bu konu, hala belirsizliğini korumaktadır.

Olaylar şöyle meydana geldi. Selay Temizlik adlı firmayı Kahramanmaraş'ta işleten Selmin Alagöz, arkadaşları Bahri Bozkurt ve İbrahim Özturgut ile birlikte önceki 27.11.2004 tarihinde Yenişehir Et Lokantası'nda yemek yiyordu. Alagöz, Bozkurt ve Özturgut, bilinmeyen bir sebepten ötürü yan masalarında oturan üç kişiyle anlaşmazlık yaşadı. Kimlikleri henüz tespit edilemeyen bu kişiler, silahlarını çıkararak Alagöz, Bozkurt ve Özturgut'u tabancayla çeşitli bölgelerinden yaraladılar.

WhatsApp Image 2023-10-12 at 19.57.37 (1)