Evlilik Okulu Kapılarını Açtı!

Evlilik Okulu Kapılarını Açtı!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi insan odaklı çalışmalarına devam ediyor.


Büyükşehir Belediyesi’nin bu kapsamda hayata geçirdiği projelerden Evlilik Okulu kapılarını 5 Eylül Cumartesi günü(bugün) açtı.


Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde saat 14.00’de gerçekleştirilen açılış töreni ile başlayan Evlilik Okulu’na 400 kişi kayıt yaptırdı.


Evlilik Okulu projesiyle; aile içi iletişim problemlerinin azaltılması, topluma faydalı ve sağlıklı bireylerin yetişebilmesi için ailede sevgi ve saygının arttırılması, aile içi çatışmaların azaltılıp mutlu evliliğin sırlarının ailelere öğretilmesi amaçlanıyor.


Açılış konuşmalarında kürsüye gelen Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer ise, hayırlı bir iş içerisinde bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, Evlilik Okulu’nun açılmasında başta Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.


Açılış konuşmaları bölümünün ardından Proje Danışmanı ve Davranış Bilimleri Uzmanı Şengül Yiğit bir konuşma yaparak Evlilik Okulu’nun gerekliliğini anlattı.


Konuşmaların ardından ara verildi ve misafirler kokteylde sohbet etme imkanı bulurken, kokteyl sonrası Araştırmacı Yazar Vehbi Vakkasoğlu ve Prof. Dr. Nuri Kahveci birer konuşma yaparak ilk dersi verdiler.


Evlilik Okulu’nun dev eğitimci kadrosu


Evlilik Okulu’nun aynı zamanda proje danışmanı da olan Davranış Bilimleri Uzmanı Şengül Yiğit, Duayen Eğitimci Yazar Vehbi Vakkasoğlu ve Prof. Dr. Nuri Kahveci eğitimci olarak yer alacak.


 

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2015, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63