Muğla Büyükşehir Belediyesi, Dünya Diyabet Günü İçin Ücretsiz Şeker Ölçümleri Yapacak

 Muğla'da Diyabet Bilincini Artırmak İçin Ücretsiz Kan Şekeri Ölçümleri

Muğla Büyükşehir Belediyesi, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü kapsamında vatandaşların diyabet hastalığı hakkında bilgilendirilmesi ve farkındalık oluşturulması amacıyla önemli bir adım atıyor. 13 ilçede toplam 28 noktada gerçekleştirilecek ücretsiz kan şekeri ölçümleri ile vatandaşlara destek olunacak. Şeker ölçümleri 10-20 Kasım tarihleri arasında yapılacak ve tüm vatandaşlar bu hizmetten faydalanabilecek.

 Şeker Ölçümleri Nerede Yapılacak?

Bu önemli etkinlik 10 Kasım'da Menteşe 2. Hizmet Binası'nda başladı. 13 Kasım Pazartesi günü ise şeker ölçümleri Kavaklıdere Çatak ve Köyceğiz Ulu Cami Mahalleleri'nde devam edecek. 14 Kasım Salı günü, Bodrum Liman Meydanı, Yatağan Turgut, Menteşe Kötekli, Ula Akyaka, Datça İskele ve Ortaca Akın ile Fethiye Karagedik Mahalleleri'nde bu hizmet sunulmaya devam edecek.

Menopoz sonrası kanama: Panik yapmadan önce bunu bilin! Menopoz sonrası kanama: Panik yapmadan önce bunu bilin!

 Şeker Ölçümleri Devam Ediyor

Şeker ölçümleri 15 Kasım'da Yatağan Kozağaç, Ula Merkez Meydan, Marmaris Tepe, Dalaman Kapıkargın, Fethiye Pazaryeri ile devam edecek. 16 Kasım Perşembe günü Bodrum Mumcular, Kavaklıdere Menteşe, Menteşe Sınırsızlık Meydanı, Marmaris Değirmenyanı, Datça Reşadiye, Köyceğiz Yeniköy, Dalaman Merkez Pazaryeri ve Seydikemer Arsa Mahallesinde de şeker ölçümleri yapılacak.

Son Fırsat 20 Kasım'da

17 Kasım Cuma günü Milas Selimiye, Ortaca Tören Alanı ve Seydikemer Mahallesi'nde şeker ölçümleri devam edecek. Bu önemli etkinlik 20 Kasım Pazartesi günü Menteşe ilçesi MUSKİ Genel Müdürlüğü bahçesinde sona erecek. Tüm Muğla halkı, bu ücretsiz hizmetten faydalanarak diyabetle ilgili bilinçlenme fırsatını kaçırmasın. Sağlığınız sizin için önemli