Adana Büyükşehir Belediye Başkanı mazbatasını aldı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı mazbatasını aldı

MHP'den Adana Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Hüseyin Sözlü mazbatasını aldı.


MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, eşi Zeynep, kızı Asena, oğlu Oğuzhan Sözlü ve partililerle Adana Adliyesi'ne gelen Hüseyin Sözlü, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Kaya'nın odasında mazbatasını aldı.


Gazetecilerin içeri alınmadığı mazbata töreninin ardından Sözlü ve beraberindekiler adliyeden ayrıldı.


Sözlü, adliye çıkışında yaptığı konuşmada, yaklaşık 10 günlük bir gecikmeyle mazbatasını aldığını belirtti.


Bunun için hukuki gerekçeler öne sürülebileceğini, ama bir sürpriz yaşanmadığını ifade eden Sözlü, şunları söyledi:


"Adana, Milliyetçi Hareket'in kurucu liderini milletvekili seçmişti. Adana, 1919'da Samsun'da yakılan bağımsızlık meşalesine ilk ateş veren yerdir. Adana, 2009 yılında yine belediye başkanlığını Milliyetçi Hareket Partisi'ne vermişti. Ama 2014 yılında seçimlerde kopartılan fırtınayı normal şartlarda anlamak mümkün değil. İktidar partisinin genel başkan yardımcıları, bakanları, Anayasa Komisyonu üyeleri, Başbakan Yardımcısı, çıktıkları her toplantıda Adana'da şaibe olduğunu ifade etmişlerdir. İl Başkanı, mikrofonu eline her aldığında ellerindeki tutanaklara göre, seçimi kendilerinin kazandığını iddia etmiştir. Ama bunların hiçbirini ispatlayamamıştır. Burada, hırsızlıktan tescilli olanların milli iradeyi çalma girişimleri yarım kalmıştır. İyi ki hukuk var, adaleti var. Hak tecelli etmiştir."


Halk iradesine konulmak istenen ipoteğe Adana halkının da, yargının da müsaade etmediğini dile getiren Sözlü, "Tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Adana'da hak, hukuk, adalet içinde yeni bir dönem başlıyor. Bu saatten sonra tüm Adana'yı kucaklamanın mücadelesi içinde olacağız. Adana, hemşehrisi liderimiz Devlet Bahçeli'ye bir armağan göndermiştir" dedi.
(AA)

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2014, 11:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner73