Bahçeli bugün Ani'de cuma namazı kılacak..

Bahçeli bugün Ani'de cuma namazı kılacak..

Kültür ve Turizm Bakanlığı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve yaklaşık 5 bin partilinin Ani Harabeleri’nde bulunan Fethiye Camisi’nde cuma namazı kılmasına izin verdi. MHP'lilerin arasında Kahramanmaraş İl Başkanı Mustafa Bastırmacı da bulunuyor.

MHP Kars İl Başkanı Oktay Aktaş, Bakanlıktan kendilerine dün sabah ulaşan yazıda “İbadet yapılabilir” denildiğini aktardı. 2011 genel seçim çalışmalarını da bugün Kars’ta başlatacak olan Bahçeli, Sultan Alpaslan’ın 1064’te Anadolu’nun fethedilmesi sırasında Büyük Katedral’deki haçı indirerek ilk cuma namazını kıldığı Fethiye Camisi’nde namaz kılacak. Bütün hazırlıkların tamamlandığını belirten MHP Kars İl Başkanı Aktaş, konuya ilişkin şunları söyledi:

“Çoğu, Kars’ın ilçelerinden, köylerinden olmak üzere yaklaşık 5 bin kişi gelecek. Bu namazla Kars’ın da güzel bir tanıtımının yapılacağına inanıyoruz. Tankerlerle su getirdik. Herkese seccade vereceğiz. Namazı kıldırmak için de emekli bir imam hazır bulunacak. Namaz, siyasi içerikli olmayacak ve siyasi bir şova asla dönüştürülmeyecek. Kesinlikle içeri MHP bayrağı bile girmeyecek. Türk bayrağı kullanılacak.” (Kaynak: Hürriyet)

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2010, 07:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63