Başkan Okumuş'a hayırlı olsun ziyaretleri

Başkan Okumuş'a hayırlı olsun ziyaretleri

Kahramanmaraş eski belediye başkanı Poyraz, Türkoğlu Belediye Başkanı Okumuş'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.


KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş eski belediye başkanı Mustafa Poyraz, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş'u makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerinde bulundu.


Poyraz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Okumuş'un 10 yıllık belde belediye başkanlığı dönemindeki bilgi ve birikimiyle ilçede çok önemli hizmetler yapacağına inandığını ifade etti.


Belediye başkanlığı yaptığı dönemde birlikte çalışma fırsatı bulduklarını anımsatan Poyraz, Okumuş'tan 'her gelecek olan yakındır' anlayışı ile hareket etmesini isteyerek, şunları kaydetti:


"Zaman çabuk geçiyor 5 yıl kısa bir süre bende uzun bir süre belediye başkanlığı yaptım o dönemdeki bilgi ve birikimlerimle Türkoğlu Belediye başkanlığına seçilen Osman Okumuş kardeşime tavsiyelerde bulunmaya geldim. Hiç zaman kaybetmeden ilçe geneline yönelik bir sosyal envanter çıkarması ve ihtiyaç sahibi insanların duasını alacak şekilde işlerine başlaması lazım. Niyetin hayır olduğu zaman akıbeti de hayır olur"


Merkezle koordineli bir belediyecilik anlayışıyla hareket edilmesini tavsiye eden Poyraz, büyükşehir yasasıyla artık şartların değiştiğini ve eskiden ilçe belediyelerinin yaptığı bir çok hizmetin bundan sonra merkezden sağlanacağını sözlerine ekledi.


Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Okumuş, ise 3 aylık yorucu bir süreçten sonra ilçeler arasında en fazla oy oranı ile seçimleri kazandıklarını hatırlatarak,  önlerindeki 5 yıllık zaman diliminde de ilçeler arasında en fazla hizmeti yapacakları söyledi.


Ziyarete, Şekeroba eski belediye başkanları Fatih Mehmet Güneş ve Şaban Gül, Karadere eski belediye Başkanı Ali Kabakçı, Kürtül eski belediye başkanı Mehmet Akgül, Karacasu eski belediye başkanı Süleyman Topcuoğlu ile Bem-Bir-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Necati kahveci ve Hizmet-İş Sendikası Kahramanmaraş Şube Başkanı Ömer Çınar'da katıldı.


(AA)

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2014, 14:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66