Erkoç'tan Miraç Kandili mesajı

Erkoç'tan Miraç Kandili mesajı

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


Başkan Erkoç Miraç Kandili ile ilgili yayınladığı mesajda; “Miraç gecesi bizzat Peygamber Efendimiz (sas)’in ötelerden, manevi hediyeler getirdiği gecedir. Efendimiz (sas), bu geceyi “Ben Miraç’tan daha güzel bir şey görmüş değilim.” diye tarif ediyor. Öyleyse bu geceyi en iyi şekilde değerlendirmeli, gecenin güzelliklerinden istifade edebilmeliyiz.


Miraç Gecesi Allah’a ortak koşmama ve kulluk, anne babaya karşı güzel davranış, toplumun birbirine karşı vazifelerini ifade eden komşuluk hukuku, emanete saygı, dostluk, kardeşlik ve merhamet gibi ilkeler üzerinde düşünmemize de vesile olmalıdır. İnanıyorum ki, kandil gecesi, insanımızın gönlünde bu yönde bir meşale tutuşturacak, kaybolmaya yüz tutan manevi değerlerimizin ve insani hasletlerimizin hatırlanmasına vesile olacaktır.


Bu duygu ve düşüncelerle tüm Kahramanmaraşlı hemşerilerimizin Miraç Kandili'ni tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diliyorum”dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2014, 15:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
mahmut
mahmut - 7 yıl Önce

yahu arkadaş geldiğin günden beri tebrik ve kutlamadan başka bir şeyini görmedik,yeter artık,tebrik ve kutlama işiin bırakında memleketin sorunlarına bir bakın,bu millet size bayramımızı kandilimizi tebrik günlerinde ortaya çıkın boyunuzu gösterin diye oy vermedi,hani icraat hani proje,yazıklar olsun,akşam saat beş ile sekiz arası bir çıkta bak bakalım şehir merkezinin trafiğinin halini,kim çözecek bu milletin trafik sorununu,yan gelip yatın yiyip için etrafınızdaki yalakalarınızı ihya edin diyemi oy verdik size,başbakanın hatrı olmasa size oy değil selam bile verilmez ama başbakanın hatrına seçiliyorsunuz,bunu sizde çok iyi biliyorsunuz zaten.

SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67